زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۶ فروردين ساعت 15:16 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱/۲۸ ساعت 10:33    تعداد بازدید: 473    کد مطلب: 77784

محمد شریعتمداری در دیدار با اعضای تیم ملی کاراته:
پادزهر بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی ورزش است/ موضوع اشتغال قهرمانان ملی و بین المللی دنبال می شود / سرپرست سازمان تامین اجتماعی:اشاعه ورزش وتندرستی به تحقق اهداف این سازمان کمک می کند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: موضوع اشتغال قهرمانان ورزشی ملی و بین المللی در شورای عالی اشتغال به ریاست رئیس جمهور و با همکاری وزارت ورزش و جوانان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمد شریعتمداری امروز - 26 فروردین-  در آستانه روز جوان در نشست با تیم ملی کاراته کشورمان به سرپرست سازمان تامین اجتماعی دستور داد مشکلات اشتغال تیم ملی کاراته کشورمان را به شکل ویژه پیگیری کند.

وی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را یک نهاد بزرگ اجتماعی در کشور توصیف کرد و گفت: تنها در سازمان تامین اجتماعی بالغ بر 42 میلیون نفر با این سازمان مرتبط هستند و اگر این تعداد با صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و مجموعه کارگری و ... جمع بسته شود به این نتیجه می رسیم که حجم کثیری از ایرانیان با این وزارتخانه ارتباط درجه یک دارند .   

شریعتمداری یادآور شد: ورزش هم نشاط است، هم تفریح و هم امید و آینده را تضمین می کند و اینکه گفته شده فکر، عقل و اندیشه سالم در بدن سالم است حرف درستی است چرا که وقتی انسان به لحاظ فکری و روحی دچار مشکل می شود تصمیمات نادرستی می گیرد.

وی افزود: اگر در جامعه نخبگان کشور،  نشاط و سلامت از طریق ورزش حاکم شود آن کار از طریق نخبگی، با ارزش و دقت بیشتری پیش می رود. اگر در جامعه ورزش کارگری کشور ورزش را حاکم کنیم ، نشاط و سلامت به آن جامعه برمی گردد و کار و تولید همراه با عشق و با کیفیت و همراه با رقابت سالم دنبال می شود .

شریعتمداری اضافه کرد: وقتی ورزشکاران، مدال طلا را میان دندان های خود می فشارند نشاط و امیدی  از این نوع قهرمانی ها به جامعه منتقل و موجب احساس غرور تک تک انسان های آن جامعه می شود، بیماری که در بستر بیماری است ، شخصی که در کار خود موفق نیست ، دانش آموزی که در درس های خود موفق عمل نکرده است و ... با شنیدن سرود جمهوری اسلامی ایران درمسابقات ورزشی انگیزه های دوباره ای برای زیستن و ادامه فعالیت های خود پیدا می کند و با خود می گوید با عظمتی که ورزشکاران کسب کرده اند من نیز می توانم موفق شوم . این " من می توانم " ها انگیزه های فراوانی برای تک تک افراد جامعه دارد و از همین جهت ورزش های قهرمانی برای ما اهمیت فراوان دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: گسترش ورزش همگانی نیز دارای اهمیت فراوان است و از مسئولیت های اصلی وزارت ورزش و جوانان به شمار می رود و در این زمینه معاونت فرهنگی - اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز تلاش هایی داشته و باید گام های سریعتری دراین زمینه ها برداشته شود  .

شریعتمداری خاطرنشان کرد: تاکید بر حرکت به سمت  ورزش قهرمانی به این دلیل است که افراد با دیدن قله های قهرمانی علاقمند به ورزش های عمومی می شوند و ما همگی در دوران جوانی این مسیر را طی کرده ایم و بنده نیز توفیق داشته ام در دوره ای در انجمن ملی کاراته فعالیت داشته باشم .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ورزش به انسان قدرت، استقامت، پایداری می دهد و بنده به وجود همه شما افتخار می کنم .

وی تاکید کرد: برای گسترش فرهنگ ورزش در بخشی که به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازمی گردد با جدیت و دقت تلاش می کنیم .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید نوع هزینه کردها درتمام کشور و به ویژه در جامعه اقتصادی و ورزشی کشور اصلاح شود و در این زمینه تجربیات جهانی وجود دارد . باید به تمام شاخه های ورزشی کشور که می توانند امید بخش باشند توجه شود ، اکنون میزان سهمی که در اقتصاد ورزش هزینه می شود درمقایسه با  میزان سهمی که قهرمانان ما در عرصه های گوناگون از حضور در قله های جایگاه حرفه ای از آن  بهره مند می شوند مناسب نیست .

شریعتمداری خاطرنشان کرد: در ابتدا مسئولیت ساماندهی به اقتصاد ورزش  با وزارت ورزش و جوانان است و ما در کنار آنان می توانیم این کمک ها را با امکانات خوبی که داریم و با توجه به ارتباط مهمی که مسائل اجتماعی و سلامت جامعه با ورزش دارد دنبال کنیم . 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: ورود اعتیاد و ناهنجاری های اجتماعی در کشور و آثار آن بر جامعه کار و تولید به این دلیل است که به اندازه کافی به ورزش توجه نشده است و حتما ورزش جایگزین بزرگ و موثری برای یک جوان به جای پرداختن به فعالیت هایی است که او را به سمت فنا و نیستی سوق می دهد؛ بنابراین سرمایه گذاری در ورزش، سرمایه گذاری بسیار بزرگ و ارزشمندی  در حوزه سلامت و بهداشت  روان، رهایی از گرفتاری های ناشی از اعتیاد و تبهکاری هایی است  که درنتیجه خود باختگی های ناشی از رفتن به سمت افیون پدید می آید  و پادزهر بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی ورزش است .

شریعتمداری گفت: امیدوارم تیم ملی کاراته کشورمان در مسابقات پیش رو قله های رفیعی را فتح کنند و با نشاط بروند و بازگردند .

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: در ورزش هایی مانند فوتبال، تبلیغ به همراه خود ورزش است اما در بسیاری از رشته های ورزشی مظلومیت هایی است که باید جبران شود و در حوزه کاراته نیز این مظلومیت وجود دارد .

شریعتمداری برای ایجاد نشاط و شادابی برنامه دارد

در ادامه این نشست " غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی " ، عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم رشت گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باعملکرد خود نشان داده است که فضای آرامشی را در این وزارتخانه ایجاد کرده است و برای ایجاد نشاط و شادابی کارکنان این وزارتخانه و جامعه خود برنامه دارد .

وی جامعه کاراته را دارای علاقه مندان بسیاری دانست و افزود : این گروه عازم مسابقاتی هستند و خواستار دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شدند و وی  راغب به این دیدار در کوتاه ترین زمان ممکن بود ، گرچه مشغله های کاری فراوانی دارد .

محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: از زحمات و تلاش های تیم ملی کاراته که باعث افزایش غرور ملی می شوند تشکر می کنیم و همکاری اعضای این تیم با سازمان تأمین اجتماعی باعث افتخار ما است.
وی افزود: اشاعه ورزش و تندرستی باعث کم شدن مشکلات شده و به تحقق اهداف سازمان تأمین اجتماعی نیز کمک می کند.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی نیز که در این جلسه حضور داشت طی سخنانی از توجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ورزش تشکر کرد و گفت: اعضای تیم ملی کاراته همگی از بیمه شدگان تأمین اجتماعی هستند و حضور این عزیزان در وزارت تعاون نشانه اهمیت دادن به ورزش و سلامتی مردم در این مجموعه است.
سیدحسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته در این جلسه گفت: تیم فعلی کاراته پرافتخارترین تیم کاراته کشورمان و از قدرتمندترین تیم های جهان است.
وی افزود: آقای هروی، سرمربی تیم که از همکاران سازمان تأمین اجتماعی است نیز از مربیان پرافتخار این رشته در جهان است و سه دوره پیاپی موفق به کسب قهرمانی جهان شده است.
سیدشهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته در این جلسه گفت: در تمامی سال های فعالیت در تیم ملی کاراته از حمایت کامل سازمان تأمین اجتماعی برخوردار بوده ام و امیدوارم با کسب نتایج درخشان و افتخار آمیز برای کشور پاسخ حمایت های مدیران و همکاران سازمان تأمین اجتماعی را به خوبی بدهیم.
ذبیح الله پورشیب، کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: برگزاری این جلسه نشان دهنده توجه و اهمیت وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موضوع ورزش است و امیدواریم حمایت از ورزش و قهرمانان ورزشی ادامه یابد تا ما با انگیزه بالا برای کسب افتخارات بیشتر تلاش کنیم.
امیر مهدی زاده، عضو تیم ملی کاراته گفت: ما اهمیت ورزش قهرمانی و مسئولیت ملی خود را درک می کنیم و با تمام توان برای خوشحالی مردم ایران تلاش میکنیم.
وی مهمترین دغدغه ورزشکاران را نگرانی از آینده دانست و گفت: انتظار ما این است که درباره آینده شغلی خود اطمینان خاطر داشته باشیم.

گزارش تصویری دیدار وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعضای تیم ملی کاراته جمهوری اسلامی ایران

ویدیو دیدار وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعضای تیم ملی کاراته جمهوری اسلامی ایران

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha