• ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
  • اِلأَحَّد ١٦ ذو الحجه ١٤٤۰
  • Sunday, August 18, 2019
کلیدواژه: 40494
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ ارديبهشت، ساعت 10:52
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۴/۲۴

بیمارستان شهید دکتر رحیمی بیرجند به عنوان یکی از مراکز مهم درمانی وابسته به سازمان تأمین اجتماعی در استان خراسان جنوبی؛ در سال 1378 در زمینی به مساحت 4788 متر مربع و زیربنای 3347 متر مربع و در دو طبقه به منظور ارائه خدمات درمانی و تشخیصی تأسیس گردیده است.

این بیمارستان با دارا بودن 51  تخت بستری در بخش های عمومی و تخصصی شامل داخلی، اطفال، جراحی عمومی، جراحی زنان و زایمان، ارولوژی و چشم پاسخگوی بیماران و مراجعه کنندگان بوده است. در طول این سالها، با افزایش بیمه شدگان و از طرفی عمومی شدن بیمارستان برای پذیرش سایر اقشار جامعه و بیمه شدگان سایر سازمانهای بیمه گر، این بیمارستان شاهد گسترده شدن فضای فیزیکی از 4788 متر مربع به 7788 متر مربع بوده است. ضمناً بخش اورژانس به مساحت 252 متر مربع با 8 تخت و امور اداری با زیربنای 144 متر مربع و بخش مردان با زیربنای 80 متر مربع و 12 تخت فعال جهت خدمت هر چه بیشتر به بیمه شده اصلی و تبعی در سال 87 راه اندازی گردیده است.


 

سایر قسمت های بیمارستان شامل: اتاق عمل ، زایشگاه، اورژانس و واحدهای پاراکلینیک: آزمایشگاه ، رادیولوژی، سونوگرافی، بینایی سنجی و اسپیرومتری، آندوسکوپی ، اکو ، تست ورزش ، نوار عصب و عضله ، نوار مغز و داروخانه است. درمانگاه این بیمارستان نیز یکی از فعالترین واحدهای بیمارستان بوده و درمانگاههای فعال؛ پزشک عمومی، داخلی، اطفال، جراحی عمومی، زنان و زایمان، مامایی، تغذیه و دندانپزشکی در آن مشغول فعالیتند.

 

بیمارستان شهید دکتر رحیمی بیرجند جهت بهبود مستمر کیفیت خدمات و مراقبت های بالینی خود  توانسته است در نخستین جشنواره حاکمیت بالینی که در 13/10/90 در مرکز همایش های برج میلاد برگزار گردید بعنوان بیمارستان برتر، تندیس جشنواره و لوح تقدیر را دریافت . همچنین در آخرین ارزیابی اعتباربخشی ملی در سال 94 این بیمارستان موفق به دریافت گواهی درجه یک گردید. لذا این بیمارستان مبتنی بر سیاستهای کلان اعتباربخشی ملی، تحقق مأموریت و برنامه استراتژیک خود را از رهگذر تمرکز بر هشت محور اعتباربخشی ملی قرار داده است.

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha