printlogo


کد خبر: 73096تاریخ: 1397/10/29 14:49
ارسال دستمزد واقعی به تامین اجتماعی انتظار کارگران از کارفرمایان است
ارسال دستمزد واقعی به تامین اجتماعی انتظار کارگران از کارفرمایان است
نشست سه جانبه گرایی با حضور حسینی مدیر کل تامین اجتناعی استان کرمان ، شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان در اداره کار این استان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،حسینی مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی از دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی است که متولی بیمه کارگران است افزود: در زمینه مشاغل سخت و زیان آور در استان کرمان بین تشکل ها و دستگاه های زیر مجموعه وزارت ارتباط  وتعامل خوبی وجود دارد.

علی حسینی با اشاره به اینکه در گذشته تعدادی از کارگران در پیمانکاری هایی فعالیت داشتند که دستمزدهای واقعی آن ها توسط کارفرمایان ارسال نشده است تصریح کرد: انتظار کارگر این است که دستمزد واقعی ارسال شود و پرداختی در زمان مستمری همانند زمان اشتغال باشد.
وی همچنین با بیان اینکه در خصوص بیمه کارگران زغالسنگ نیز تصمیماتی گرفته شده است، بیان داشت: در قانون مشاغل سخت و زیان آور اشکالاتی وجود دارد که نیازمند بازنگری است.
حسینی با بیان اینکه قانون تامین اجتماعی یک قانون مترقی و پیشرفته است و پاشه آشیل امنیت و رفاه اجتماعی است افزود: بسیاری از صندوق های بازنشستگی با مشکل مواجه شده اند که خوشبختانه صندوق تامین اجتماعی  با حمایت شرکای اجتماعی همچنان دارای پایداری است.
شاکرمی معاون وزیر در روابط کار وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در نشست سه جانبه گرایی نمایندگان تشکلهای کارگری و کارفرمائی در استان کرمان نیز با بیان اینکه همه باید بحث استاندارد سازی شرایط محیط کار را جزء اولویت های مهم خود دانسته و با درک شرایط مشترک از سد مشکلات با توجه به تحریم های ظالمانه عبور کنند افزود: باید روحیه تشکل گرایی را تقویت نماییم.
 


لینک مطلب: http://tamin.ir/News/Item/73096/2/73096.html