زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور ساعت 16:23 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۶/۱۱ ساعت 16:22    تعداد بازدید: 1308    کد مطلب: 87051

مدیرکل تامین اجتماعی قم اعلام کرد؛
13 شهریورماه ؛ آخرین فرصت کارفرمایان قمی برای استفاده از قانون بخشودگی جرائم بیمه ای
مدیرکل تامین اجتماعی قم اعلام کرد: اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از ۱۳ خرداد در شعب تأمین اجتماعی قم آغاز شده است و روز چهارشنبه ۱۳ شهریور آخرین فرصت استفاده از این قانون است و به اتمام می رسد.


به گزارش تارنمای اداره کل تامین اجتماعی قم، علی اصغر دادخواه در گفت و گویی اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال ۹۸ به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت به کارفرمایان خوش حساب بدهکار، موضوع بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان از سوی سازمان تامین اجتماعی  اجرایی شده است.
وی افزود: بر این اساس ، قانون بخشودگی جرایم در ارتباط با کارفرمایانی اجرا می‌شود که حق بیمه کارگران خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌اند.
وی ادامه داد: کارفرمایان کارگاه های مشمول با اخذ تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استانها در صورتی که "جرایم" متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ ۲۹‏/۱۲‏/۱۳۹۶ باشد، از بخشودگی جرایم بهره مند خواهند شد.
دادخواه تصریح کرد: همچنین کارفرمایان بدهکار که در دوره های قبل، به رغم ارائه درخواست از پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خودداری کرده اند، در صورت ارائه درخواست مجدد و با اخذ تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ها با رعایت ضوابط و اخذ ضمانت نامه بانکی یا سند ملکی معتبر، مشمول استفاده از تسهیلات این بخشودگی خواهند بود.
بر اساس آمار اداره کل تامین اجتماعی قم ، 14 هزار و 224 کارگاه در استان قم فعال هستند و کارفرمایان قمی حدود 2 هزار میلیارد ریال به تامین اجتماعی بدهکارند که بخشی از جرایم این کارفرمایان در این طرح بخشوده می شود.
مدیرکل تامین اجتماعی قم خاطرنشان کرد: ۱۳شهریور ماه جاری، مهلت اجرای این قانون به اتمام می رسد و کارفرمایان  لازم است در مهلت مقرر برای پرداخت یا تعیین تکلیف بدهی خود به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha