زمان انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۸ مرداد ساعت 09:02 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۸ ساعت 09:01    تعداد بازدید: 26    کد مطلب: 85465

مدیر درمان تأمین اجتماعی کردستان:
263 میلیارد تومان در حوزه درمان برای بیمه شدگان کردستانی هزینه شده است.
سال گذشته ۱۳۵ میلیارد تومان در بخش درمان مستقیم و ۱۲۸ میلیارد تومان در بخش درمان غیرمستقیم برای افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی استان کردستان هزینه شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کردستان ، دکتر هوشنگ فولادی در این باره اظهار داشت: در حوزه درمان مستقیم سازمان در استان کردستان هم اکنون دارای دو بیمارستان در شهرهای سنندج و سقز، یک پلی‌کلینیک تخصصی در سنندج، سه مرکز درمانی تخصصی در مریوان، قروه و بیجار و دو درمانگاه عمومی در شهرهای بانه و کامیاران می باشد.
وی تصریح کرد: عملیات اجرایی ساخت درمانگاه عمومی دیواندره هم از ابتدای امسال شروع شده و پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کردستان اذعان کرد: در حال حاضر این مدیریت در موضوع مراکز ملکی درمانی چه در بخش کمی و چه کیفی در کشور شرایط مطلوبی دارد و با اتمام درمانگاه دیواندره، کردستان تنها استانی خواهد بود که در تمامی شهرستان‌ها دارای مراکز درمانی است.
دکتر فولادی ادامه داد: سال گذشته بیش از ۵۰۰ هزار نفر به مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان مراجعه کرده‌اند که معادل ۱۳۵ میلیارد تومان برای درمان آنها هزینه شده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین برای ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار مراجعه به مراکز طرف قرارداد تأمین اجتماعی از قبیل بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و پزشک عمومی و متخصص، ۱۲۸ میلیارد تومان هزینه شده است.
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کردستان تصریح کرد: سال گذشته ۲۲ هزار و ۹۲۳ نفر در بیمارستان‌های سنندج و سقز بستری شده‌اند ضمن اینکه ۱۰ هزار و ۱۶۹ عمل جراحی نیز در این بیمارستانها صورت گرفته است.
وی متوسط اقامت بیمار در مراکز درمانی کردستان را  39/2 روز و ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی را 36/83 درصد ذکر کرد.
دکتر فولادی همچنین گفت: نسبت سزارین به زایمان طبیعی در کردستان ۳۲ درصد است که به دلیل کاهش آمار سزارین مورد تشویق مرکز قرار گرفته‌ایم.
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کردستان، توسعه و تجهیز اورژانس بیمارستان سنندج تا سطح استانداردهای بین‌المللی و افزایش تخت‌های آن تا ۲۲ تخت، خرید و نصب ۵ دستگاه رادیولوژی دیجیتال، دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ ورژن ۲۰۱۵ توسط ستاد مدیریت درمان، پلی‌کلینیک تخصصی سنندج و درمانگاه قروه و کسب رتبه بیمارستان سنندج در میان ۶۹ بیمارستان سازمان را از دستاوردها و اقدامات این مدیریت در کردستان ذکر کرد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha