زمان انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير ساعت 13:17 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۲۶ ساعت 13:16    تعداد بازدید: 944    کد مطلب: 82372

مدیرکل تامین‌اجتماعی زنجان در بازدید از ایسنا:
کارفرمایان تا 13 شهریور مهلت دارند برای برخورداری از بخشودگی جرائم به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند
مدیرکل تامین‌اجتماعی زنجان به مناسبت روز تامین اجتماعی در دفتر خبرگزاری ایسنای استان حاضر شد و به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی تامین اجتماعی، مسعود علیاری باحضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به مناسبت هفته تامین‌اجتماعی، اظهار کرد: در دنیای امروز که اخبار و اطلاعات حرف اول را می‌زند، ارتباط با رسانه منفعت زیادی برای سازمان‌ها دارد؛ چراکه سازمان‌ها و جوامع مردمی می‌توانند با زبان رسانه، خدمات خود را به جامعه هدف بشناسانند و بازخوردهایی دریافت کنند که منجر به اصلاح امور شود؛ در واقع هیچ مجموعه‌ای عاری از ایراد نیست و رسانه نقش پل ارتباطی بین سازمان‌ها و جامعه هدف را ایفا می‌کند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به این‌که تامین‌اجتماعی، سازمانی مردم‌نهاد و گسترده است و متکی به بودجه دولتی نیست، افزود: این سازمان از طریق مشارکت بیمه‌‌شدگان به حیات خود ادامه می‌دهد و هر چه گستردگی چتر تامین‌اجتماعی وسیع‌تر باشد، به همان میزان مسائل اخلاقی، امنیتی و اجتماعی در سطح جامعه بیشتر نهادینه می‌شود.
علیاری با اشاره به این‌که در  حدود 42 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش تامین‌اجتماعی قرار دارند، تصریح کرد: این تعداد، در مقایسه با کشورهای همسایه رقم قابل توجهی است و نشان می‌دهد که خدمات این سازمان در کشور، بسیار وسیع‌تر و کامل‌تر از کشورهای هم‌جوار است. علاوه بر این، حدود 4 میلیون نفر در سطح کشور بازنشسته تامین‌اجتماعی هستند و یکی از افتخارات ما این است.
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان یادآور شد: برای آحاد جامعه نیز این شرایط فراهم شده است که با بیمه‌پردازی آینده خود را تامین کنند. اشتغال خیلی مهم است ولی حتما باید همراه با تامین آتیه افراد باشد و امیدواریم به روزی دست یابیم که حتی یک نفر از جمعیت کشور، خارج از جمعیت تحت پوشش تامین‌اجتماعی نباشد؛ چراکه بروز اتفاقات اجتناب‌ناپذیر است و هیچ‌کس تا پایان عمر توان کار کردن و تامین معیشت را ندارد.
وی در ادامه با بیان این‌که امسال نیز مانند سنوات گذشته، در راستای حمایت از واحدهای تولیدی، طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان مدیون به تامین‌اجتماعی اجرا می‌شود، افزود: کارفرمایانی که به خاطر مسائل اقتصادی از جمله تحریم و نوسانات ارزی دچار مشکل شده‌اند، تا 13 شهریورماه امسال فرصت دارند که برای بخشودگی و تقسیط بدهی خود اقدام کنند.
علیاری همچنین با اشاره به این‌که زنجان، به عنوان استان پایلوت در ارائه خدمات غیر‌حضوری انتخاب شده است، ادامه داد: با توجه به حجم بالای متقاضیان و مراجعان سازمان تامین‌اجتماعی و لزوم جایگزینی روش‌های بهینه، این سازمان با راه‌اندازی روش‌های نوین و غیرحضوری مانند ارسال لیست‌های بیمه به صورت الکترونیک، دسترسی آحاد بیمه‌شدگان به سایت‌های الکترونیکی و ارائه خدماتی که قبلا به صورت حضوری انجام می‌شد، تا حد چشم‌گیری تسریع در روند امور بیمه‌شدگان را سبب شده است.
وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند همه خدمات مورد‌نیاز خود را با مراجعه به سایت دریافت  کنند؛ در واقع مقرر شده است همه 65 خدمتی که در شعبات ارائه داده می‌شود، تحت پوشش این سامانه قرار گیرد و در حال حاضر 45 خدمت ارائه می‌شود. در همین راستا، شهروندان تا‌کنون 16 هزار و 919 خدمت را از طریق سامانه دریافت کرده‌اند و 95 دفترچه درمانی به صورت غیر‌حضوری صادر شده است.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha