زمان انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۸ تير ساعت 11:17 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۱۸ ساعت 11:16    تعداد بازدید: 111    کد مطلب: 81501

نصیری، مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین:
خدمات غیر حضوری سازمان، جامع ترین سامانه پاسخگوئی است
نگرش و رویکرد نظام جمهوری اسلامی ایران به موضوع تأمین اجتماعی که برگرفته از نوع نگاه دین مبین اسلام به این مقوله است، در اصل بیست ‌و نهم قانون اساسی، تعریف و تبیین شده که در این اصل آمده است: " برخورداری از تأمین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، از کارافتادگی، بی‌سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبت‌های پزشکی به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی. دولت مکلف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایت‌های مالی فوق را برای یک‌یک افراد کشور تأمین کند. "


در این راستا بیمه‌های اجتماعی با مبانی فقهی تطبیق یافته و با اتکاء به جایگاه قانونی و پشتوانه علمی مستحکم آن، به عنوان بهترین راهکار برای باز توزیع عادلانه درآمدها و کاهش فقر و ایجاد امنیت روانی و اجتماعی در جوامع شناخته شده است.
  در سال‌های اخیر، به منظور تبیین و ارائه ی تعهدات و خدمات به آسیب پذیرترین اقشار جامعه و گسترش دامنه پوشش و جامعیت خدمات آن، تلاش‌های چشمگیری از سوی مدیران جهت نیل به سازمانی هوشمند با اجرای اقدامات گسترده غیر حضوری و راه اندازی نهضت آی تی با جامع ترین سامانه پاسخگوئی صورت گرفته است.
ابلاغ الکترونیکی، امکان ارائه لیست و حق بیمه اینترنتی، دریافت فیش و حکم حقوقی بصورت اینترنتی، بازرسی الکترونیکی، راه اندازی نسخ الکترونیکی بجایگزینی دفترچه های درمانی، اسکن متمرکز پرونده های فیزیکی در مسیر بسترسازی پرونده الکترونیکی و... با اهداف مورد نظر سازمان عملیاتی گردیده که انتظار میرود تا پایان سال جاری اطلاعات بیمه ای بصورت فیزیکی تبادل نگردیده و امید است سازمان تامین اجتماعی با انجام بهینه طرح غیر حضوری با هدف کاهش هزینه ها و نظارت بیشتر بر واحدهای اجرائی در افق برنامه 1404 به سازمانی پایدار، پویا، چابک و سرآمد در پاسخگوئی با فرآیندهای هوشمند ارائه خدمات کیفی و بهنگام به ذینفعان خود دست یابد.
  امید است با اجرای مطلوب و دقیق اقدامات مذکور همگام با نظارت دقیق به امور محوله، اجرای قاعده عدالت در زمینه ارائه تعهدات و خدمات گسترده آن با در نظر گرفتن ایجاد  " اعتماد ملی " بین مخاطبین 42 میلیون نفری آن در سطح کشور گام های مؤثری در جهت بهبود کیفیت و جامعیت خدمات نظام تأمین اجتماعی کشور برداشته شود و بخش دیگری از اهداف عدالت‌خواهانه نظام اسلامی تحقق یابد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha