شناسه خبر: 81180
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ دوشنبه ۱۰ تير، ساعت 09:37
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه 2 تهران درخواست کرد:

آشنایی با حقوق بیمه ای معلمان با توسعه اطلاع رسانی تأمین اجتماعی

در نشست مشترک مسئولان وکارشناسان اداره کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمانها با مسئولان آموزش و پرورش منطقه 2 تهران بزرگ بر توسعه تعاملات و تحکیم روابط میان سازمان تامین اجتماعی با سازمانها و نهادهای عمومی تأکید شد.

در این نشست مشترک که در محل اداره آموزش و پرورش منطقه 2 تهران برگزار شد، توجینی رئیس منطقه  2 آموزش و پرورش ضمن ابراز خرسندی از همکاری و تعامل سازمان تأمین اجتماعی با سازمان ها و نهادهای دولتی بویژه آموزش و پرورش اظهار داشت: درحال حاضر بخش قابل توجهی از همکاران این منطقه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند ولی اطلاعات کافی در مورد خدمات متنوع این سازمان و حقوق قانونی خودشان ندارند،  به همین دلیل از شما به عنوان مسئولان و کارشناسان حوزه فرهنگی و اجتماعی می خواهم که در زمینه اطلاع رسانی بیشتر فعالیت کنید و کارکنان آموزش و پرورش را با حقوق بیمه ای خود آشنا سازید .

توجینی ادامه داد: در مورد بسیاری از نیروهای قراردادی ممکن است حقوقشان با چند ماه تاخیر واریز شود و یا قرارداد سالانه آنها با تاخیر تمدید گردد، دراین صورت حق بیمه معوقه با فیش یک الی دو ماه بعد پرداخت می شود که این مسئله موجب می گردد که سابقه فرد بیمه شده در ماههای یاد شده محاسبه نشود و فرد مستخدم برای استفاده از خدمات بیمه ای و درمانی و تمدید دفترچه و تامین اعتبار آن با مشکل روبرو شود. خواسته ما این است که مسئولان تامین اجتماعی با اعتماد، به نهادهایی مانند آموزش و پرورش نگاه کنند. باید توجه داشت دستگاه های دولتی بواسطه بروکراسی موجود گاه نیازمند زمان بیشتری برای پرداخت حق بیمه و ارائه لیست بیمه هستند.

در ادامه این نشست شایسته شریعتمداری معاون اداره کل کارفرمایان و سازمانهای معاونت فرهنگی و اجتماعی با تشریح اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی در حوزه کارفرمایان اظهار داشت : یکی از سیاستهای کلان و مهم سازمان تامین اجتماعی در حوزه فرهنگی و اجتماعی این است که سازمان از طریق ادارات کل فرهنگی با گروه های اصلی مخاطبانش یعنی کارفرمایان، بیمه شدگان، بازنشستگان، سازمانها و نهادهای تعاملات دو سویه و مستمری جهت شناسایی مشکلات و چالشهای موجود و احصای درخواست ها ، پیشنهادات و انتقادهای آنها برقرار سازد. به طور مسلم در بخش سازمانها یکی از نهادهای بسیار مهم که بخش قابل ملاحظه ای از نیروهای کاری اش زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، وزارت آموزش و پرورش و مناطق آن محسوب می شوند.
وی افزود: در تلاش هستیم در این نشست‌ها ضمن ایجاد زمینه های لازم جهت توسعه گفتمان پیرامون مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی در بخش خصوصی و دولتی و پاسخگویی به سوالات و ابهامات موجود در حوزه قوانین و مقررات نسبت به دریافت نقطه نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات گروه‌های مخاطب و ارائه آن در قالب گزارشهای تحلیلی به مدیران ارشد سازمان اقدام کنیم.
شریعتمداری خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی و اجتماعی در کنار گسترش تعاملات دوسویه با کارفرمایان نسبت به برگزاری جلسات مشاوره کارگاهی، کلاس‌های آموزشی و تولید محصولات فرهنگی نوشتاری و اینترنتی و استفاده بهینه از فضای مجازی به منظور افزایش سطح آگاهی مخاطبان خود فعالیت های خوبی انجام داده است  .
معاون اداره کل کارفرمایان و سازمانهای تأمین اجتماعی با تاکید بر اهمیت جایگاه  این سازمان به عنوان بزرگترین سازمان بیمه گر اجتماعی کشور گفت: این سازمان در حال حاضر به 42 میلیون نفر از جمعیت کشور خدمات 18 گانه ای را در دو حوزه بیمه ای و درمان ارائه می دهد و در سال های اخیر در جهت رفاه حال بیمه شدگان خود با توسعه سیستم های الکترونیکی و مکانیزه و ارائه خدمات غیرحضوری گامهای بسیار مهمی برداشته و خوشبختانه هم‌اکنون بخش قابل ملاحظه‌ای از خدمات تدمین اجتماعی  در بخش درمانی و حوزه کارفرمایی بصورت غیر حضور و اینترنتی ارائه می شود.

در ادامه جلسه نظری رئیس اداره حسابداری آموزش و پرورش منطقه 2 با تأکید بر موضوع اصلاح نحوه  رفتار و برخورد کارکنان شعب تامین اجتماعی با کارفرمایان و مراجعان  اظهار داشت: آموزش و پرورش منطقه 2 با اداره کل غرب تهران و همچنین معاونت بیمه ای ستاد مرکز تعاملات مثبتی دارد ولی در بخش صف و واحدهای اجرایی ارتباطات ما یک طرفه و تک بعدی است. درخواست ما این است که برای دستگاه های دولتی بویژه آموزش و پرورش با توجه به گستردگی خدمات، جامعه زیر پوشش و بروکراسی اداری حاکم بر آن، تمهیدات ویژه ای از سوی شعب سازمان تامین اجتماعی در نظر گرفته شود. سازمان تامین اجتماعی نهادی است که هم ضابط  قضایی دارد و هم می تواند حسابهای کارفرمایان را مسدود و مطالباتش را وصول کند که البته این موضوع مشکلات عدیده ای را برای ما ایجاد کرده است و امیدواریم در این موارد با تعامل اینگونه مشکلات رفع شود.
وی درباره مشکلات بیمه ای  این منطقه گفت: یکی از مشکلات ما در بحث پرداخت حق بیمه معلمانی است که از منطقه ای به منطقه دیگر آموزش و پرورش منتقل می شوند و این موضوع باعث می شود که  این همکاران دو تا سه ماه علاوه بر اینکه حقوق نمی گیرند بدلیل عدم انتقال کامل ، لیست و وجوه مربوط به حق بیمه آنان به حساب شعبه تامین اجتماعی واریز نشود .در واقع این مشکل علاوه بر ایجاد وقفه در سوابق این همکاران باعث تمدید نشدن  دفترچه درمانی آنان نیز می شود .

رئیس اداره حسابداری آموزش و پرورش منطقه 2 افزود : اگر تمام دریافتی های فرهنگیان زیر پوشش تامین اجتماعی مشمول کسورات حق بیمه شود این موضوع موجب می گردد تا در ایام بازنشستگی حقوق آنان افزایش یابد.
آقای عدالت رئیس اداره رفاه منطقه 2 آموزش و پرورش نیز با اشاره به این موضوع که در حوزه درمانی اطلاعات ما زیاد است اما درخصوص سایر خدمات تامین اجتماعی اطلاعات ما بسیار کم است اظهار داشت :  افزایش اطلاع رسانی و در اختیار گذاردن آخرین اطلاعات مربوط به بخشنامه ها و قوانین و مقررات بیمه ای  از درخواست های اصلی مجموعه همکاران است .در صورت دریافت اطلاعات به روز شده  ما هم از طریق سامانه اینترنتی خود می توانیم  این بسته های اطلاع رسانی را به جامعه زیر پوشش و خانواده بزرگ فرهنگیان  برسانیم تا آنها را بیشتر با حقوق قانونی خود آشنا سازیم.
کبیری رییس امور اداری این منطقه نیز اظهار داشت : یکی از مشکلات ما این است که هر شعبه‌ای محاسبات بیمه ای متفاوتی دارد و گاه محاسبات بیمه ای در شعب مختلف سلیقه‌ای عمل می شود. در واقع ما در برخی موارد ملاک محاسبه را نمی توانیم تشخیص دهیم برای همین اگر شعب تامین اجتماعی اطلاعات لازم را در این زمینه ارائه کنند، ما از سردرگمی نجات پیدا می‌کنیم. مشکل دوم ما تامین اعتبار مالی در مورد کسانی است که جابجایی سوابق در صندوق‌های بیمه‌ای دارند این گروه باید هزینه بسیار سنگینی بابت این جا بجایی پرداخت کنند که متاسفانه بسیاری از آنها قادر به پرداخت این هزینه ها نیستند و امیدواریم برای کمک به فرهنگیان در این مورد خاص تدبیری اندیشیده شود. 

در بخش دیگری از این نشست مشترک محمدحسین قشقایی رئیس گروه مطالعات اداره کل  کارفرمایان و سازمانها  به تشریح کارکردهای سازمان تأمین اجتماعی پرداخت و اظهار داشت :  صندوق تامین اجتماعی یک صندوق عام است و تمام گروه‌ها و حتی گروه‌هایی که مشاغل آزاد دارند و اشتغالی هم ندارند را  تحت پوشش خدمات خود قرار می دهد. البته ناگفته نماند در سال های اخیر سازمان تامین اجتماعی از نظر درآمدها و هزینه ها به نقطه سر به سر رسیده است که باید در این زمینه اقدامات اساسی صورت پذیرد که در همین مورد متولیان در تلاش هستند تا با تدوین برنامه و سیاستگذاریهای خاص مشکل رفع شود ، اگرچه این وضعیت برای تمامی صندوق‌های بازنشستگی در کل دنیا وجود دارد و فقط مربوط به ایران نمی شود، اما در کشور ما بدلیل وجود مشکلات اقتصادی، تحریمهای ظالمانه و نوسانات نرخ ارز و کاهش ضریب پشتیبانی مشکلات سازمان مضاعف شده است ولی با تمام این مشکلات و علی رغم تمام این معضلات سازمان تامین اجتماعی تلاشش را برای ارائه خدمات بهینه به مخاطبانش انجام می دهد.
وی خاطرنشان ساخت: سازمان تامین اجتماعی طبق قانون مصوب سال 1354 موظف است بعد از انعقاد قرارداد کار بین کارگر و کارفرما، فرد شاغل را بیمه کند و این موضوع از طریق بازرسی دوره ای و یا ارائه لیست ماهانه پرداخت حق بیمه صورت می گیرد.
وی افزود : شعب تامین اجتماعی برای بیمه کردن فرد نیازمند مستندات قانونی هستند. امادر موارد استثناء اگر کارفرما نتواند حق بیمه را به موقع پرداخت کند، می‌تواند تا دو ماه لیست بدون وجه به شعب تامین اجتماعی ارسال کند تا سابقه بیمه ای کارکنانش حفظ شود که این قانون برای مناطق آموزش و پرورش نیز قابل اجرا می باشد.

در پایان این جلسه مشترک طرفین توافق نمودند ضمن برگزاری کارگاه هم اندیشی و آموزشی برای 500 نفر از مدیران منطقه 5 آموزش و پرورش جهت آشنایی بیشتر با قوانین و مقررات تامین اجتماعی، کارگروه مشترک تامین اجتماعی را نیز تشکیل دهند.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha