زمان انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ خرداد ساعت 10:07 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۳/۸ ساعت 10:07    تعداد بازدید: 18    کد مطلب: 80336

آغاز عملیات اجرائی طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در راستای تحقق دولت الکترونیک
به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان چهار محال و بختیاری جلسه هماهنگی اجرای طرح پرونده الکترونیک با حضور کارشناسان و روسای شعب تابعه استان برگزار شد.


در این جلسه مدیر کل تامین اجتماعی استان چهار محال و بختیاری گفت: نیاز به ایجاد پرونده الکترونیک برای بیمه شدگان با توجه به تنوع در ارائه خدمات بیمه ای ، فرسودگی پرونده های کاغذی ، مفقود شدن پرونده ها ،  امکان خارج کردن اوراق پرونده ، طولانی بودن زمان پاسخگوئی ، کمبود فضای فیزیکی و امکانات بایگانی ضروری است.
غلامرضا محمدی افزود : الکترونیکی شدن پرونده‌‎های تأمین‌اجتماعی مزایای فراوانی دارد که سهولت دسترسی به اطلاعات بیمه‌شدگان در شعب سراسر کشور و حذف بسیاری از فرآیندهای غیر ضروری ازجمله این مزایا است.
وی  ادامه داد و بیان کرد:با راه اندازی این طرح می توان از برخی حوادث که موجب از بین رفتن سوابق بیمه ای و پرونده بیمه شدگان می شود،جلوگیری کرد.
محمدی توسعه و گسترش خدمات الکترونیک سازمان را یک ضرورت برشمرد و افزود: خدمات غیرحضوری پویایی امور و رضایتمندی مخاطبان را به همراه دارد.
وی خاطر نشان کرد این پروژه در آینده نزدیک شعبه هفشجان به صورت پایلوت به اجرا در می آیدو بزودی در سایر شعب استان نیز اجرایی خواهد شد.
محمدی گفت:اجرای پروژه پرونده الکترونیک به دو بخش تقسیم می‌شود 1-پرونده‌های جدید و2- پرونده‌های گذشته.پرونده‌های جدید متعلق به افرادی است که به تازگی تحت پوشش تأمین‌اجتماعی قرار می‌گیرند و به عنوان بیمه‌شده اصلی نام‌نویسی می‌شوند و پرونده‌های گذشته نیز مربوط به بیمه‌شدگان فعلی تأمین‌اجتماعی است که پرونده‌های آنان از سنوات قبل تشکیل شده و با گذشت زمان بر صفحات این پرونده‌ها افزوده می‌شود.
وی اضافه کرد: در حال حاضر پرونده‌های بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در بایگانی‌های شعب این سازمان در سراسر کشور نگهداری می‌شوند لذا با توجه به اینکه بیمه‌شدگان در ایام اشتغال به کار در کارگاه‌ها و شهرهای مختلف به فعالیت می‌پردازند،بالطبع  سوابق آنان نیز در شعب متعدد بایگانی می‌شوداز این رو گردآوری سوابق بیمه‌ای از شعب متعدد و سوابقی که گاهی مربوط به دهها سال قبل است باعث بروز مشکلات و نارضایتی‌های فراوان برای بیمه‌شدگان در آستانه بازنشستگی می‌شود همچنین حفظ این اسناد که از دهها سال قبل در بایگانی‌های تأمین‌اجتماعی نگهداری می‌شوند که باعث بروز مشکلات و تنگناهای فراوان شده است.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha