زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت 20:54 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۳۰ ساعت 21:25    تعداد بازدید: 57    کد مطلب: 80021

تلاش همدلانه و مسئولانه برای ارتقاء کیفیت خدمات
عزم راسخ همکاران درمانگاه بم ،مسیر کیفی تازه ای را در ارائه خدمات پدیدار ساخت


اراده،همدلی و هماهنگی همکاران درمانگاه تامین اجتماعی بم در مدت کمتر از یک سال، به نتیجه مطلوب رسید و این مرکز درمانی پس ازطی روند ممیزی،حائز دریافت گواهینامه استاندارد ایزو2015-9001 شناخته شد.

به همین مناسبت گفتگوی کوتاهی را با دکتر پریسا ابراهیمی،متخصص اطفال و رییس درمانگاه انجام داده ایم که از نظرتان میگذرد:

خانم دکتر لطفا بفرمایید از چه زمانی و به چه هدفی به فکر استقرار سیستم مدیریت کیفیت در درمانگاه افتادید؟

اجرای سیستم‌مدیریت کیفیت٬ استانداردایزو ۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ با هدف بهبود کیفیت خدمات تشخیصی و درمانی به بیمه شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی از تیر ماه ۱۳۹۷ در درمانگاه تامین اجتماعی اخوت بم آغاز شد .بدیهی است بهبود کیفیت در ارائه خدمات به منظور جلب رضایت بیمه شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که سرمایه های اصلی  سازمان هستند٬همیشه ازمهمترین اهداف سازمان بوده و مدیران ارشد بدلیل اهمیت این موضوع همیشه توجه ویژه ای به این موضوع دارند.

برای استقرار این سیستم چه سازماندهی و همکاری هایی در داخل درمانگاه صورت گرفت؟


در این راستا٬ تمامی واحد های تشخیصی و درمانی و پرسنل سخت کوش اداری و پشتیبانی همت گماردند تا بند بندالزامات سیستم مدیریت کیفیت را در درمانگاه اجرا سازند و در این راه از هیچ کوششی فرو گذاری نکردند.در طی رونداجرای سیستم مدیریت کیفیت اعضای کمیته بهبود کیفیت با همدلی٬هم اندیشی و همکاری یکدیگر فرایند های اصلی درمانگاه را مستند کرده و ریسک های این فرایندها را مشخص کردند و سپس دفتر بهبود کیفیت راهکار های لازم را برای کاهش این ریسک ها طرح ریزی و اجرا نمود. پرسنل تمامی واحد ها با جمع آوری و بروزرسانی دستورالعمل های سازمانی و اجرای این دستورات در چارچوب الزامات سیستم مدیریت کیفیت و کنترل روزانه ی صحت انجام این دستورات٬توانستند موانع اجرایی این دستورات را شناسایی و برطرف کنند و نهایتا سیستم مدیریت کیفیت را بخوبی عملیاتی سازندکه صحت اجرای این سیستم در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ توسط ممیز نهایی تایید گردید.

چه زمانی را برای احراز شرایط دریافت گواهینامه ایزو صرف کردید و چه موانعی وجود داشت؟

مدت ۱۰ ماهه صرف پیاده سازی سیستم شد و طی این مدت مشکلات مالی و دیتایی پدیدار شد که به لطف مدیران مدبر و دلسوز مدیریت درمان استان٬ این مشکلات به راحتی مرتفع گردید.

چشم اندازآینده را برای درمانگاه چگونه می بینید؟

امید است با یاری مدیران توانمند مدیریت درمان و سخت کوشی و تلاش پرسنل درمانگاه بتوانیم مسیر کیفیت را ادامه بدهیم وزمینه جلب رضایت حداکثری بیمه شدگان را فراهم سازیم.

با سپاس از شما.

 

 

تهیه گزارش:روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کرمان

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha