زمان انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ساعت 15:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۱۷ ساعت 15:27    تعداد بازدید: 33    کد مطلب: 79341

95 درصد دریافت لیست حق بیمه در آذربایجان شرقی اینترنتی انجام می شود
مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه هم اکنون ٨٠ درصد خدمات این سازمان به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می شود، گفت: ٣٥ نوع خدمت الکترونیکی هم اکنون در شعب تامین اجتماعی این استان ارایه می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، جعفر سمساری با حضور در ایرنا مرکز آذربایجان شرقی با بیان اینکه تمام این خدمات در ٢٨ شعبه تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی هم اکنون در حال اجراست، اظهار داشت: هم اکنون ٣٥ سرویس خدمتی به بیمه شدگان از طریق سامانه اینترنتی ارایه می شود که تا پایان سال به ٢٠٠ خدمت می رسد.
وی از حذف دفترچه کاغذی در مراکز ملکی سازمان خبر داد و گفت: هم اکنون در مراکز درمانی استان نسخه به صورت الکترونیکی نوشته و دارو نیز بدون نسخه کاغذی تحویل بیمار می شود.
سمساری با اشاره به اجرای میز خدمت در تمام شعب تامین اجتماعی آذربایجان شرقی، گفت: طرح خدمت فراگیر غیرحضوری شدن خدمات اولین بار به صورت پایلوت در آذربایجان شرقی اجرا شده و اکنون در حال تعمیم به سایر استان هاست.
مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی خدمات غیرحضوری این سامانه را شامل دریافت فیش حقوقی، صدور دفترچه، مشاهده سوابق، احکام حقوقی، ارسال مدارک کمک هزینه ازدواج، مدارک استراحت پزشکی و غرامت و گواهی کسر اقساط بیمه شده اعلام و اظهار داشت: همچنین بیمه شدگان می تواند در ماه روزهای کارکردی خود را مشاهده کند.
وی افزود: از جمله مزایای این طرح صرفه جویی در وقت و هزینه بیمه شدگان است و امیدواریم در آینده بسیار نزدیک تمام خدمات به صورت غیرحضوری ارایه شود.
به گفته مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی هم اکنون ٩٥ درصد دریافت لیست حق بیمه کارفرمایان از طریق سامانه اینترنتی انجام می شود و مشتریان می توانند پرونده خود را مشاهده کنند.
سمساری با بیان اینکه بودجه سازمان تأمین اجتماعی در کشور در سال جاری افزون ‌بر ١٢٢ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: تحقق این حجم از تعهدات مالی مستلزم همدلی و همراهی شرکای اجتماعی و تدبیر مدیران سازمانی و استانی است.
وی با اشاره به اینکه بخش اصلی و مهم منابع سازمان تامین اجتماعی از محل حق بیمه تامین می‌شود، گفت: رونق تولید و اشتغال و فعالیت پروژه‌های عمرانی، موجب تامین منابع پایدار در جهت ایفای تعهدات سازمان خواهد بود.
سمساری ادامه داد: در راستای گسترش بیمه های اجتماعی، تعداد بیمه شدگان اصلی استان با رشد ٧,٣ برابری از رقم ٩٢ هزار نفر قبل از انقلاب به بیش از ٦٨٠ هزار نفر در سال جاری رسیده است.
وی افزود: همچنین کل افراد تحت پوشش تامین اجتماعی قبل از انقلاب با احتساب افراد تبعی با رشد ٥,٥ برابری از رقم ٣٧٠ هزار نفر به بیش از ٢ میلیون نفر رسیده است.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha