شناسه خبر: 78722
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ ارديبهشت، ساعت 16:22

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

معلمان هستند که سازنده‌ی نسل آینده و نیروی انسانی آن هستند  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)
به مناسبت شهادت استاد مرتضی مطهری، توسط گروهک فرقان، روز 12 اردیبهشت در تقویم جمهوری اسلامی، به عنوان روز معلم، تعیین گردید. معلم شهیدی که بنیان گذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (رضوان الله علیه) وی را پاره تن و حاصل عمر خویش نامیدند و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) نیز آن شهید والامقام را نادره زمان قلمداد کردند. به راستی، این انتخابی بود که در نهایت دقت صورت پذیرفت و فرصتی مناسب برای تقدیر از زحمات و تلاشهای مخلصانه معلمان شریف است. 
مقام و منزلت معلم در جامعه بشری، همچون مقام و منزلت علم است و به مثابه نوری است که انسان را از تاریکیها و جهالت نجات می بخشد. معلم می سوزد و به جامعه نور می بخشد و علی رغم اینکه همگان در اندیشه رشد و تعالی خویشتن هستند، او در اندیشه کمال دیگران است.
رشد و توسعه هر کشوری، بدون تردید در گرو تخصص و تعهد معلمان آن جامعه است. برای رسیدن به کشورهای پیشتاز در عرصه اقتصاد، راهی جز بها دادن به معلم وجود ندارد. بدون تردید، جایگاهی که هر کشوری اکنون در عرصه جهانی بدست آورده است، نتیجه بهایی است که به علم و معلم داده است. همچنانکه که رهبر معظم انقلاب(مد‌ظله‌العالی) با الهام از کلام امیرالمومنین علی(علیه السلام) (که فرمود: علم، اقتدار است) اظهار داشتند: "آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به‌خاطر علمی که تحصیل کرده‌اند، توانسته‌اند همه‌ی دنیا را تصرّف کنند. شما میدانید آمریکا، انگلیس، فرانسه و بسیاری از کشورهای اروپایی ــ حتّی کشورهای کوچک ــ سالهای متمادی، بعضی‌شان قرنها، توانستند کشورهایی را تصرّف کنند، هستی‌های آنها را به باد بدهند و نابودشان کنند؛ بر ملّتها اقتدار پیدا کردند و مسلّط شدند، به‌خاطر علم؛ دنبال علم بودند. ما غفلت کردیم، از قافله‌ی علم عقب ماندیم".
اکنون بر کسی پوشیده نیست که برای جبران عقب ماندگیهای گذشته و رسیدن به جایگاه حقیقی ملت بزرگ ایران، هیچ اقدامی، همسنگِ ارج نهادن به علم و نکوداشت مقام و منزلت معلم نیست. زمانی جامعه به رشد و تعالی شایسته خود خواهد رسید که علم و معلم در جایگاه حقیقی خویش قرار گیرند. همچنانکه همه ادیان و مکاتب آسمانی نیز برای رشد جامعه بشری، همین امر را مورد تاکید قرار داده اند. از جمله در دین مبین اسلام، هم در آیات قرآن کریم و هم در روایات اولیای دین، علم و معلم جایگاه بی بدیلی دارند تا جایی که خداوند متعال در ابتدای سوره مبارکه الرحمن، خود را معلم معرفی فرموده است (الرَّحْمَنُ، عَلَّمَ الْقُرْآنَ)
معلمی و آموزش، فقط منحصر به آموزش و پرورش و آموزش عالی نیست، بلکه همه دستگاهها و سازمانها اکنون برای خود، فعالیتهای علمی دارند. سازمان تامین اجتماعی نیز با برخورداری از کارشناسان متبحر، که دائما در راه تعالی سازمان، به امر معلمی و انتقال دانسته های خود به کارشناسان زیر دست مشغول هستند، از فعالیتهای علمی برخوردار است و همیشه سپاسگزار عالمان و اندیشمندان حوزه رفاه وتامین اجتماعی است. 
اینجانب ضمن گرامیداشت شهید والا مقام، استاد مطهری و هزاران معلم شهید بزرگوار، فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام و منزلت معلم را به همه معلمان عزیز و آن دسته از همکاران محترمی که به نحوی در این امر سازمان را یاری می فرمایند، تبریک و تهنیت عرض نموده و سلامتی و توفیق روزافزون خود و خانواده محترم شان را از خداوند متعال خواستارم.  

 

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha