شناسه خبر: 78455
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ شنبه ۷ ارديبهشت، ساعت 19:00
معاون فرهنگی و اجتماعی تأمین اجتماعی در دیدار با اعضای شورای اسلامی کار استان تهران :

تأمین اجتماعی حامی و پشتیبان کارگران است

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان به همراه مدیران کل این مجموعه در سومین روز از هفته کارگر در دیدار با  اعضای هیأت مدیره کانون شورای اسلامی کار استان تهران ضمن تبریک و گرامی داشت فرا رسیدن  هفته کارگر این روز را یک رویداد مهم  و تأثیر گذار در تقویم بین المللی برای جامعه کارگری دانست.

دکتر جعفریان ضمن تشریح اقدامات و حمایت های سازمان تأمین اجتماعی از جامعه کارگری اظهار داشت : سازمان تأمین اجتماعی به عنوان حامی و پشتیبان همیشگی کارگران در همه سنوات تلاش نموده تا از حق و حقوق بیمه شدگان به نحو شایسته صیانت کرده وبا ارائه خدمات مطلوب بیمه ای و درمانی بویژه در حوزه خدمات الکترونیکی و غیر حضوری مشکلات و آلام این عزیزان را تا حد ممکن کاهش دهد . 
وی توسعه تعامل با شرکای اجتماعی را یکی از مهمترین برنامه های سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد و گفت: بهره گیری از ظرفیت های تشکل های کارگری و استفاده از خرد جمعی آنها در تصمیم گیریهای کلان سازمانی طی چند سال اخیر از جمله راهبردهای کلیدی برنامه های معاونت فرهنگی بوده و در این زمینه به موفقیت های خوبی دست یافته ایم .
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان افزود : توسعه سطح دانش بیمه ای کارگران ، بیمه شدگان و شرکای اجتماعی و ارتقای سطح دانش آنها از مفاهیم و کارکردهای بیمه تأمین اجتماعی و آشنایی با مسائل و مشکلات مبتلابه سازمان از دیگر اقدامات اجرایی معاونت فرهنگی و اجتماعی طی سال های اخیر بوده است .
دکتر جعفریان  همچنین یکی از اقدامات موثر  معاونت فرهنگی واجتماعی را ایجاد دبیرخانه شورای راهبردی شرکای اجتماعی در سطح سازمان برشمرد و اظهار داشت : تشکیل این ساختار محملی است برای اظهار نظرات شرکای اجتماعی وتبادل  نظرات تخصصی آنان با سازمان.
وی ابراز امیدواری کرد که با توسعه آموزش بیمه ای و با تلاش مسئولان مجموعه ادارات کل معاونت فرهنگی و اجتماعی  این آموزش ها در سطح کارگاهها و کارخانجات به طور گسترده و مستمر در سال جاری  اجرایی
شود. .
در بخشی از این برنامه خدایی دبیر کانون شورای اسلامی کار استان تهران  نیز با اعلام این موضوع که  ارزیابی ما از تعامل سازمان با تشکل های کارگری مثبت است اظهار داشت : امیدواریم سازمان در اتخاذ تصمیم و تعیین طرح های اصلاحی از نقطه نظرات و پیشنهادات شرکای اجتماعی بیشتر استفاده کند .
وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این کانون افزود : تعداد کانون های فعال شورای اسلامی کار در سطح تهران طی سال گذشته  ازحدود 180به586 کانون افزایش یافته است .
در ادامه آقای موسوی مدیر کل فرهنگی واجتماعی بیمه شدگان و کارکنان، آقای معینی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و آقای شاهوردی مدیر کل فرهنگی واجتماعی مستمری بگیران ضمن تبریک هفته کارگر با ارائه گزارش عملکرد حوزه متبوع و استفاده از خرد جمعی در حل مسائل ومشکلات سازمان  با حضور شرکای اجتماعی ابراز امیداورای کردند که با همدلی و انسجام بتوان بر مشکلات فعلی سازمان فائق آمد. 
در پایان این دیدار دبیر کانون شورای اسلامی کار استان تهران  به مناسبت هفته کارگر و به پاس ایجاد بستر های فرهنگی و اجتماعی مناسب و ترغیب کارگران به امور فرهنگی و اجتماعی و تلاش در جهت احیای سه جانبه گرایی با اهداء لوح تقدیر از معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تقدیر بعمل آوردند .

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha