شناسه خبر: 76647
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ اسفند، ساعت 09:00

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

سال 1397 با تمام فراز و نشیب ها و رویدادهای تلخ و شیرین به روزهای پایانی خود رسیده است. سالی که برای مردم عزیز ایران یک خاطره تمام نشدنی داشت و آن چهل سالگی انقلاب بود. اما همین تکامل چهل سالگی، برخی دشمنان را بر آن داشته بود تا تهدید کنند که انقلاب ایران چهل سالگی را نخواهد دید، اما با هشیاری همیشگی مردم و دلسوزان نظام، برگ زرین دیگری در تاریخ این مرز و بوم ثبت گردید و حکومت اسلامی، با صلابت به پیش می رود، هم چنان که رهبر عالیقدر آن در بیانیه گام دوم انقلاب اعلام فرمودند: "اکنون با گذشت چهل جشن سالانه‌ی انقلاب و چهل دهه‌ی فجر، یکی از آن دو کانون دشمنی (شرق) نابود شده و دیگری (غرب) با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار میدهند، دست‌وپنجه نرم میکند! و انقلاب اسلامی با حفظ و پایبندی به شعارهای خود همچنان به پیش میرود". آری، این ایستادگی و پایداری حاصل نمی شود مگر با ایثار و ازخودگذشتگی آحاد مردم،که صاحبان اصلی این نظام و انقلاب هستند. سال 1397 سال تحقق شعار "ما می توانیم" بود و با عنایت پروردگار متعال، این شعار در سالی که گذشت، تحقق پیدا نمود و مردم با شرافت و نجابت ایران، با وجود تمام سختی ها و مشکلات اقتصادی، از آرمانهای خود کوتاه نیامدند. البته سال 1397 برای خانواده بزرگ تامین اجتماعی، سالی تأثر برانگیز بود. سالی که مدیرعامل آن، یعنی مرحوم دکتر سیدتقی نوربخش، به همراه، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان، مرحوم آقای تاج الدین، جان خود را در راه سازمان و خدمت به بیمه شدگان عزیز از دست دادند و تردیدی نیست که یادشان همیشه در دل این خانواده، زنده خواهد ماند و مردم قدرشناس ایران، زحمات آنها را فراموش نخواهند نمود.

در آخرین روز سال 1397 یک مناسبت بسیار فرخنده واقع شده و آن، ولادت با سعادت امیرالمومنین علی(علیه السلام) است، روزی که به نام روز پدر و روز مرد نام گذاری شده است. بزرگمردی که ولادت، زندگی و شهادتش، از فرازهای شگرف و خارق العاده تاریخ بشریت است. بسیاری از بزرگان علم و معرفت جهان، در عظمت جایگاه آن اسوه علم و فضیلت و تقوا، نثرها نگاشته و نظم ها سروده اند. خوارزمی، فقیه، محدث و مورخ اهل سنت در کتاب المناقب، از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) چنین آورده: ما انزل آیة فیها «یا ایّها الذین آمنوا» و علیّ رأسها و امیرها (خداوند هیچ آیه ای که در آن «یا ایّها الذین آمنوا» آمده، نازل نکرده است، مگر آنکه علی(علیه السلام) در رأس آن قرار دارد) چنانکه نیکلسون، محقق و خاورشناس انگلیسی نیز می‌گوید:"علی(علیه السلام) برجستگیها و فضایل بسیار داشت. او هوشیار، دور‌اندیش، شجاع، صاحب رأی، حلیم، وفادار و شریف بود". [علی(علیه السلام) فراسوی ادیان؛ حمزه کریم خانی و سیدمحمدعلی صمدانی، ص 15]. آری، این نمونه ها، یکی از هزاران هستند و ما چگونه فضایلش را در این مجال اندک برشماریم در حالیکه رسول الله(صلی الله علیه و آله) در حقش فرمود: "به راستى خداوند براى برادرم على، فضایلى قرار داده که به دلیل کثرت و فراوانی، قابل شمارش نیست". (ان‏الله جعل لأخی علی فضائل لاتحصى کثرة) [الامام على‏(علیه السلام) فی آراءالخلفاء، مهدی فقیه ایمانی، ص 8] چه مناسب است نامگذاری این ولادت مبارک به عنوان روز پدر و روز مرد، تا بتوانیم از همه پدران و مردان سرزمین خود به نحوی شایسته، تقدیر به عمل آوریم. پدران و مردانی که در رسیدن کشور قدرتمند ایران، به این پایه از عظمت، نقشی بسزا داشته اند.
حلول سال 1398 خورشیدی بین دو عید بزرگ ولادت خجسته امیرالمومنین علی(علیه السلام) و مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله) قرار گرفته است و امیدواریم به برکت این دو مناسبت با سعادت، مسلمانان جهان، بویژه مردم شریف ایران، شاهد روزهایی مسرت بخش در سال جدید باشند و شاخصهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، با کار و تلاش مضاعف هموطنان عزیز ارتقاء یابند، که در این صورت وضعیت صندوقهای بیمه ای نیز بهبود یافته و خواهیم توانست خدمات بهتری از نظر کمی و کیفی ارائه دهیم.
اینجانب در پایان، فرارسیدن سالروز میلاد خجسته مولای متقیان، حضرت علی(علیه السلام) و سال نو خورشیدی را به خانواده بزرگ تامین اجتماعی و بویژه همکاران محترم، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و از خداوند متعال برای یکایک آنها سالی توأم با سلامتی و توفیق روزافزون مسألت دارم.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha