شناسه خبر: 76343
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ اسفند، ساعت 10:00

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

امروز، فضیلت زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست
(مقام معظم رهبری)


در هر جامعه ای، ایثار و ازخودگذشتن، صفتی مورد تمجید و ستایش است و اساسا اگر انسانهای از خودگذشته نباشند حیات جوامع به خطر خواهد افتاد. مبارزه با زیاده طلبان و متجاوزان داخلی و خارجی، که حقوق انسانها را نادیده می گیرند یکی از فعالیتهای مهم بشری است که دائما برای آن برنامه ریزی و هزینه می نماید. اما آنچه در این برنامه ریزی و آمادگی بیش از همه موثر واقع می شود، ارائه الگویی مناسب و شایسته است. الگوها همواره در افزایش کیفیت و سرعت فعالیتها نقش مهمی ایفا می کنند و به همین دلیل، جوامع پیشرفته توجه ویژه ای به الگوسازی می نمایند، تا بتوانند با کمترین هزینه و در سریعترین زمان ممکن به اهداف خود دست یابند. خداوند متعال نیز در آیه 21 سوره مبارکه احزاب، با معرفی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) به عنوان الگو، به این امر توجه نموده است. از این رو، ترسیم یک الگوی کارآمد و مطابق با واقعیات و نیازهای جامعه، برای هر هدف و حرکتی، در نهایت ضرورت است.
امروز، توجه به صدها هزار شهید، به عنوان الگوهای بزرگ و حقیقی، که از دل جامعه ایرانی نیز برخاسته اند، می‌تواند انگیزه فوق العاده ای برای پیشرفت و اعتلای کشور به ارمغان آورد. شهیدان، هم در دوران انقلاب و دفاع مقدس، و هم در دفاع از حرم اهل بیت (علیهم السلام) و برقراری امنیت در داخل کشور و مرزها، نقشی افتخارآمیز داشته اند و در یک کلام هرچه داریم مرهون خون آن انسانهای آزاده است، همچنان که  فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) فرموده اند: "شهید آن کسی است که جان خود را برای نجات شرف و استقلال ملتش فدا کرده است". (27/2/1386) . بنابراین، همه آحاد مردم و بویژه جوانان که دل در گرو آبادانی، شرافت و استقلال این مرز و بوم دارند، رفتار و کردار شهیدان را نصب العین خویش قرار می دهند. در حقیقت، مرگ یک شهید پایان زندگی او نیست، بلکه او با شهادتش به نورافشانی در جامعه خویش می پردازد و تعدادی بسیاری از انسانهای حقیقت طلب را نیز به راه خدا هدایت می نماید.
22 اسفند ماه که به بهانه صدور پیام بنیانگزار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (رضوان الله علیه) به نام روز بزرگداشت شهدا نام گذاری شده، فرصت مناسبی برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و تبلیغ و ترویج آرمانهای آنهاست تا بتوان از این رهگذر، مردم و بویژه جوانان را در دفاع از ارزشهایِ انسانیِ انقلاب و تعالی و پیشرفت کشور، به آینده این نهضت، آماده و امیدوار نگهداشت.
سازمان تامین اجتماعی افتخار دارد با تقدیم 66 شهید سرافراز به میهن اسلامی، همراه همیشگی این انقلاب عظیم بوده و با بزرگداشت یاد و خاطره آن انسانهای رشید و بزرگوار، خدمت به اسلام و مسلمین را سرلوحه خود قرار داده است و علی الخصوص در این هنگامۀ تحریم و تهدید نابخردان و زیاده خواهان، توسعۀ روحیۀ ایثار و در کنارِ مردم بودن، بزرگ ترین نعمت الهی است که به این سازمان و همکارانش عطاء گردیده است.
اینجانب، ضمن تعظیم در مقابل عظمت مقام شهیدان، فرا رسیدن سالروز صدور فرمان رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدای گرانقدر را به خانواده بزرگ تامین اجتماعی تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای همه  شهدای عزیز، بویژه شهدای بزرگوار خانواده تامین اجتماعی، علو درجات و برای خانواده های معزز ایشان، سلامتی و توفیق روزافزون مسألت می نمایم.

 

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha