زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ اسفند ساعت 01:59 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ ساعت 16:11    تعداد بازدید: 602    کد مطلب: 75871

بخشنامه اشتغال بکار مجدد و اعاده به خدمت جانبازان و آزادگان انقلاب اسلامی ایران در دستگاه های اجرایی ابلاغ شد
بخشنامه اشتغال بکار مجدد و اعاده به خدمت جانبازان و آزادگان انقلاب اسلامی ایران در دستگاه های اجرایی از سوی محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی صادر و به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، با توجه به قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب مجلس شورای اسلامی، اشتغال بکار مجدد و اعاده به خدمت جانبازان و آزادگان امکان پذیر است.
بر این اساس، جانبازانی که قبل از تصویب این قانون به صورت پیش از موعد یا عادی و بدون سنوات ارفاقی بازنشسته شده اند، با رعایت شرط سنی کمتر از 65 سال می توانند به خدمت اعاده و با تکمیل خدمت سی و پنج ساله خود و با رعایت شرایط عمومی به بازنشستگی نائل آیند.
همچنین آزادگانی که به دلیل استفاده از دو برابر شدن سابقه اسارت، زودتر از خدمت سی سال بازنشسته شده اند، می توانند برای یک بار و رعایت شرط سنی زیر 65سال با بازگشت به خدمت، حسب مورد سی یا سی و پنج سال خدمت خود را تکمیل کنند و سپس با لحاظ عین سوابق اسارت به بازنشستگی نائل آیند.
گفتنی است، محاسبه مستمری بازنشستگی جدید، در صورت حداقل دو سال تمام اشتغال و پرداخت حق بیمه و احراز شرایط بازنشستگی این گروه صورت می گیرد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha