زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي ساعت 15:01 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ ساعت 08:23    تعداد بازدید: 99    کد مطلب: 72453

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان :
منابع سازمان تامین اجتماعی از محل حق بیمه ها و حق الناس است
ماهانه حدود 250 میلیارد تومان توسط تامین اجتماعی گیلان تعهدات پرداخت میشود .


جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در حاشیه نشست کارشناسی این مجموعه با اشاره به اینکه در 9 ماهه لغایت آذر سالجاری مبلغ 353 میلیارد ریال انواع تعهدات کوتاه مدت شامل کمک هزینه ها و غرامتها به بیمه شدگان پرداخت گردیده است افزود : در همین مدت پرداخت 16650 میلیارد ریال انواع تعهدات بلندمدت در گروههای مختلف مستمریها بیشترین میزان تعهداتی استان را به خود اختصاص داده که شامل 4230 میلیارد ریال مستمری ازکارافتادگی و بازماندگان و 11980 میلیارد ریال مستمری بازنشستگی و حدود 440 میلیارد ریال بابت ماده 39 برنامه توسعه بوده است .

ایشان همچنین اذعان داشت : لغایت مهرماه امسال نیز 536 میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری در استان پرداخت شده است .

مدیرکل تامین اجتماعی با اشاره به مجموع هزینه های تعهداتی 17540 میلیارد ریالی بخش بیمه ای استان که بیانگر متوسط 1950 میلیارد ریال در هر ماه است اظهار داشت : با اعمال تعهدات بخش درمان در حوزه های مراکز ملکی و خرید خدمات از واحدهای طرف قرارداد این رقم به بیش از 250 میلیارد تومان در هرماه میرسد .

حق پرست با تاکید بر اینکه هم اکنون حدود 60 درصد بیمه شدگان اصلی استان را گروه های کارگری در بیمه های اجباری تشکیل میدهند افزود : از 408 هزار بیمه شده اصلی تحت پوشش توسط تامین اجتماعی گیلان حدود 70 درصد دارای پرداختی حق بیمه بر مبنای حداقل حقوق میباشند . 

ایشان با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از بیمه شدگان در گروههای خاص دارای معافیتهای سهم دولت میباشند افزود : در شرایط مذکور صرفاً بخش اندکی از حق بیمه توسط آنها به سازمان پرداخت میشود .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : در حال حاضر تنها حدود 65 درصد از مصارف اشاره شده استان در قالب حق بیمه ها وصول میشود .

مدیرکل تامین اجتماعی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بعنوان یک مجموعه عمومی غیردولتی فاقد بودجه دولتی است افزود : منابع سازمان از محل حق بیمه ها و حق الناس است و از این رو صیانت از آن بعنوان یک امانت برای آیندگان حمایت از یک فرد یا سازمان نبوده بلکه پشتیبانی ازجامعه و خیل گسترده مخاطبین و شرکای اجتماعی آن که نیمی از مردم کشور را شامل میشود خواهد بود .  

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha