زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند ساعت 08:15 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۱ ساعت 08:23    تعداد بازدید: 92    کد مطلب: 71880

نوبت دهی شعب تامین اجتماعی قم با هر دو شیوه حضوری و غیرحضوری انجام می شود
مدیر کل تامین اجتماعی قم در خصوص شیوه های نوبت دهی در شعب این اداره کل گفت: نوبت دهی شعب تامین اجتماعی قم از طریق وب سایت ، تلفن همراه و حضوری انجام می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی قم " علی اصغر دادخواه "با اعلام این خبر افزود: سامانه نوبت دهی متمرکز و غیر حضوری در بستر تلفن همراه از طریق USSD و وب reserve.tamin.ir جهت اخذ نوبت و بر اساس سرویس کاتالوگ سازمان تامین اجتماعی طراحی و پیاده سازی شده است.

وی اظهار داشت: هدف اصلی از راه اندازی این سامانه، مدیریت تقاضای مراجعین به شعب و به تناسب آن مدیریت و تخصیص ظرفیت مناسب، جهت ارائه خدمات تعریف شده است و به صورت موازی و در کنار روش سنتی اخذ نوبت تنها به عنوان روشی موازی در جهت تسهیل سازی و صرفه جویی در زمان مراجعه کنندگان به شعب عملیاتی گردید.
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم با بیان اینکه دریافت نوبت با روش های الکترونیکی کاملاً اختیاری است و ارائه خدمات در شعب منوط به اخذ نوبت دهی اینترنتی نیست، خاطرنشان کرد: آموزش اخذ نوبت به شیوه غیر حضوری به مردم در شعب تامین اجتماعی قم توسط کارکنان انجام می شود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر اقدامات لازم جهت راه اندازی نوبت دهی غیرحضوری بر روی سرشماره #142* از طریق اپراتورهای رایتل و ایرانسل در دست اقدام است و بزودی فعال می شود.
وی افزود: این سامانه به گونه ای طراحی گردیده است که امکان اخذ نوبت به تفکیک هر خدمت، روز و ساعت هایی که دارای ظرفیت خالی است برای مخاطبین قابل انتخاب بوده و با ارسال پیامک یادآوری، امکان اخذ بازخورد و میزان رضایت مخاطبین نیز در آن فراهم شده است.
دادخواه با اشاره به دریافت بازخورد از مخاطبان در خصوص نوبت دهی حضوری و غیرحضوری در شعب تامین اجتماعی قم گفت: بر اساس نتایج بدست آمده، مردم رضایت خود را در خصوص راه اندازی این سامانه و با توجه به کاهش زمان انتظار اعلام کرده اند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha