زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ دي ساعت 08:29 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۶ ساعت 08:29    تعداد بازدید: 57    کد مطلب: 71729

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان:
863 نفر طی امسال کمک‌هزینه ازدواج دریافت کرده‌اند
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: طی 9 ماه امسال، 863 نفر کمک‌هزینه ازدواج دریافت کرده‌اند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان زنجان :مسعود علیاری مدیرکل استان ، اظهار کرد: کمک‌هزینه ازدواج یکی از تعهدات سازمان تامین‌اجتماعی است که به عنوان هدیه به بیمه‌شدگان اجباری واجد شرایط که تشکیل خانواده می‌دهند، پرداخت می‌شود.

این مسئول ادامه داد: بیمه‌ شده باید ظرف 5 سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل به مدت 720 روز سابقه کار داشته و حق‌ بیمه این مدت از سوی کارفرما پرداخت شده باشد. همچنین در تاریخ ازدواج، رابطه استخدامی بیمه ‌شده با کارفرما قطع نشده باشد.

وی با تاکید بر این‌که کمک‌هزینه ازدواج، فقط به ازدواج اول تعلق می‌گیرد، افزود: مبلغ کمک‌هزینه ازدواج برابر است با مجموع حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه ظرف 2 سال قبل از تاریخ ازدواج تقسیم بر 24، همچنین این ازدواج باید دائمی بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.

علیاری با اشاره به این‌که اگر مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد تاریخ ازدواج باشد، مبلغ قابل پرداخت به حداقل دستمزد سال وقوع عقد افزایش می‌یابد، یادآور شد: در صورتی که زن و شوهر هر دو بیمه شده سازمان تامین‌اجتماعی بوده و واجد شرایط باشند، پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به هر دو نفر انجام می‌پذیرد .
 
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان افزود: بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی که سال‌های قبل، ازدواج کرده‌اند و در زمان ازدواج شرایط فوق را داشته‌اند ولی کمک‌هزینه مذکور را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند.

علیاری خاطرنشان کرد: بیمه‌شدگان می‌توانند برای ثبت‌نام الکترونیکی دریافت تعهدات کوتاه‌مدت سازمان تامین‌اجتماعی از جمله کمک‌هزینه ازدواج به سایت این سازمان به نشانی www.tamin.ir  بخش میز خدمت غیرحضوری مراجعه کنند.

درپایان علیاری افزود، طی امسال تاکنون، یک میلیارد و 300 میلیون تومان کمک‌هزینه ازدواج به بیمه‌شدگان اجباری تامین‌اجتماعی پرداخت شده است.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha