زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ آبان ساعت 17:23 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۸/۲۸ ساعت 17:23    تعداد بازدید: 100    کد مطلب: 69399

رئیس شعبه تأمین اجتماعی اسدآباد:
کارفرمایان به‌کارگیرنده نیروی جدید از مشوق‌های بیمه‌ای برخوردار می‌شوند


به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان همدان رئیس شعبه  تأمین اجتماعی شهرستان اسدآباد گفت: کلیه کارفرمایان کارگاه‌های مشمول در صورت به‌کارگیری نیروی کار جدید از مشوق بیمه‌ای یعنی معافیت از پرداخت 20 درصد حق بیمه سهم کارفرما حداکثر تا پایان سال 97 برخوردار خواهند شد.

کمال شعبانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه استفاده از معافیت حق بیمه سهم کارفرمایی در قالب طرح مشوق‌های اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی و در زمینه بسته‌های رونق تولید و اشتغال است، افزود: کارگاه‌های مشمول این طرح، به ازای هر دو نفر بیمه‌شده، مجاز به استخدام یک نفر نیروی کار دارای مدرک دانشگاهی هستند.

وی با اشاره به اجرای طرح مشوق بیمه‌ای معافیت سهم کارفرما در ایجاد اشتغال اضافه کرد: به عنوان مثال کارگاهی که دارای 4 نفر بیمه‌شده باشد می‌تواند 2 نیروی کار جدید براساس این دستورالعمل جذب کرده و چنانچه تمایل به جذب یک نفر نیروی کار جدید دیگر با استفاده از مزایای مقرر در این دستور اداری داشته باشد، لازم است ابتدا 2 نفر دیگر بیمه‌شده جذب کرده و پس از ارسال لیست و پرداخت حق بیمه آنها، نفر سوم در ماه آینده از مزایای این دستورالعمل برخوردار می‌شود.

شعبانی یادآور شد: بیمه‌شدگان جدیدی که براساس این قانون در کارگاه‌های تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی جذب می‌شوند باید از میان بیکاران دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که حداقل سه ماه از ثبت‌نام آنها در مراکز کاریابی و مشاوره‌ای سپری شده است، انتخاب شوند.

وی حداکثر سن بیمه‌شده برای مقطع کارشناسی را 25 سال تمام، برای مقطع کارشناسی ارشد 28 سال و برای مقطع دکترا 32 سال برشمرد و گفت: به حداکثر سن دانش‌آموختگان جویای‌کار پسر که دوره خدمت نظام وظیفه را گذرانده‌اند، دو سال اضافه خواهد شد.

شعبانی با اشاره به اینکه عدم سابقه بیمه تأمین اجتماعی طی یک سال گذشته و ثبت‌نام در مراکز کاریابی خصوصی دارای مجوز و یا سامانه کارورزی از دیگر شرایط بیمه‌شدگان مشمول این طرح است، تصریح کرد: کارگاه مشمول این طرح نیز باید دارای کد بیمه کارگاهی بوده و حداقل 2 نفر بیمه‌شده تحت پوشش تأمین اجتماعی داشته باشد.
 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha