• ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
  • اِسَّبِت ٢١ محرم ١٤٤١
  • Saturday, September 21, 2019
کلیدواژه: 67792
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ آبان، ساعت 14:02
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۸/۲

در آستانه روز ملی آمار و برنامه ریزی ؛

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران گفت ؛ لازمه توسعه و پیشرفت هر جامعه ای تقویت جایگاه آمار و اطلاعات است .

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران در آستانه روز ملی آمار و برنامه ریزی با بیان اینکه لازمه توسعه و پیشرفت هر جامعه ای تقویت جایگاه آمار و اطلاعات است تصریح کرد روز ملی آمار و برنامه ریزی به عنوان نماد واقعی ابزار تصمیم گیری در حوزه مدیریت و برنامه ریزی می باشد .

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران گفت ؛ لازمه توسعه و پیشرفت هر جامعه ای تقویت جایگاه آمار و اطلاعات است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل درمان استان تهران ؛دکتر بابک عدلی مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران ضمن نکوداشت ، روز آمار و برنامه‌ریزی ، با اشاره به مزیت‌ها ، فرصت‌ها و پتانسیل‌های موجود در رشته آمار گفت این رشته یکی از او لویت ها و نیازهای جدی این سازمان می باشد .

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران به توانمندی ها و تعهد همکاران شاغل در واحدهای آمار و برنامه ریزی در سطوح مختلف بخش درمان استان تهران اشاره کرد و یاد آور شد هر نهاد و سازمانی جهت برنامه ریزی و نظم بخشیدن به امور داخلی و ارائه بهتر وظایف خود نیاز به وسیله ای دارد تا موفق عمل کند و این نیاز همانا تهیه و تنظیم آمار است .

وی با بیان اینکه ، آمار چراغی است فرا روی مدیران ، و لازمه توسعه و پیشرفت هر جامعه ای تقویت جایگاه آمار و اطلاعات است تصریح کرد این روز به عنوان نماد واقعی ابزار تصمیم گیری در حوزه مدیریت و برنامه ریزی برگزیده شده است .

این مقام مسئول با بیان اینکه آمارها باید درست و دقیق و قابل اعتماد باشد یاد آور شد داشتن تصویری مناسب از واقعیت های موجود جامعه ضرورتی انکار ناپذیر است و بدون داشتن اطلاعات و آمار صحیح امکان برنامه ریزی وجود ندارد. وی به ارتقاء سطح علمی رشته آمار و برنامه ریزی در بین همکاران شاغل در مراکز درمانی تابعه استان تهران اشاره کرد و اذعان داشت یکی از مهمترین برنامه های این اداره قرار دادن دوره های آموزشی پیشرفته و مدون برای این عزیزان است .

دکتر بابک عدلی همچنین به دستورالعمل های ارسالی از سوی سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و اضافه کرد : باید همکاران ما در این بخش با دقت به جمع آوری و برنامه ریزی اطلاعات بپردازند ، و به صورت دقیق اطلاعات خواسته شده را ارائه دهند زیرا این اطلاعات و آمار در تصمیم گیری های کلان نقش مهمی دارند . مدیر کل درمان استان تهران با اشاره به اینکه این اداره کل ٣٠ نفر کارشناس آمار دارد افزود کارشناسان آمار این اداره کل در ٣٨ مرکز درمانی تابعه در حال خدمت رسانی می باشند .

وی با بیان اینکه پایلوت نرم افزار new smis از ابتدای سال ٩٧ در کلیه مراکز درمانی در حال اجرا است یاد آور شد این نرم افزار نواقص برنامه های گذشته را از بین می برد . ایشان در راستای برنامه پایلوت نرم افزار new smis گفت از مزایای این سیستم ویرایش و بروز رسانی اطلاعات پزشکان است .

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha