• ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
  • اِسَّبِت ٢١ محرم ١٤٤١
  • Saturday, September 21, 2019
کلیدواژه: 67090
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر، ساعت 11:54
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۷/۲۱

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت:

اجرای طرح ارایه مراقبت به سالمندان مورد حمایت سازمان تامین اجتماعی می باشد .

جلسه کارگروه طب سالمندی با حضور اساتید دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه علوم بهزیستی و مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی ، اداره کل درمان ، روسا و تعدادی از پزشکان عمومی مراکز درمانی تابعه استان تهران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل درمان استان تهران ؛

جلسه کارگروه طب سالمندی با حضور دکتر درخشان معاون درمان سازمان تامین اجتماعی و دکتر بابک عدلی مدیر کل درمان استان تهران و دیگر مدیران سازمانی ، ستادی و صف و اساتید دانشگاه شهید بهشتی و مدیران دانشگاه علوم بهزیستی بر گزار شد . دکتر درخشان معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در اجرای یک طرح نو تمام ابعاد و اعتباراتش سنجیده می شود گفت : اجرای طرح ارایه مراقبت به سالمندان مورد حمایت سازمان تامین اجتماعی می باشد . معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه این طرح یک طرح ماندگار در این دوره مدیریت خواهد بود خاطر نشان کرد : اجرای این طرح مورد توجه مدیران ارشد سازمان قرار گرفته است که با بررسی های لازم ، شرایط مناسب برای ایجاد ساختاری ایده آل در جهت اجرای هرچه بهتر این طرح و رضایتمندی هرچه بیشتر بازنشستگان فراهم خواهد شد .

در این جلسه دکتر بابک عدلی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان جلسه تصریح کرد :

سازمان تامین اجتماعی اکنون حدود ٤٢ میلیون نفر از اقشار گوناگون مردم شامل بیمه شدگان

و بازنشستگان و اعضای خانواده آنان را تحت پوشش قرار داده است. مدیر کل درمان استان تهران

با تاکید بر اینکه این سازمان در حوزه درمان اولین خریدار و دومین تولیدکننده درمان در کشور است.

یاد آور شد : سالمندان بخشی از قشرهای آسیب پذیر در جامعه را تشکیل می دهند پس این عزیزان نیاز

به ارائه خدمات درمانی پیشگیرانه دارند . وی با بیان اینکه همکاران ما در سازمان تامین اجتماعی به

جمعیت کثیری از سالمندان عزیز به عنوان بازنشستگان و مستمری بگیران، خدمات متنوع ارائه می دهند

گفت : امیدواریم بتوانیم ، بر ارتقاء کمیت و کیفیت این خدمات بیفزاییم .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه متخصصان طب سالمندان یکی از گروه‌هایی هستند که می‌توانند در

زمینه رفع مشکلات سالمندان اقدام کنند . افزود سازمان تامین اجتماعی در این راستا گامهای مثبتی را

برداشته و از پتانسیل نیروی انسانی برای اجرای طرح ارایه مراقبت به سالمندان به عنوان یک طرح پایلوت در سه مرکز درمانی دی کلینیک تخصصی ابوریحان ، پلی کلینیک طوس و پلی کلینیک خاندان حکیم را شروع کرده است .

در ادامه جلسه دکتر داریوش پناهی زاده معاون طب کار و کمیسیون های پزشکی اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه طرح ارایه مراقبت سرپایی به سالمندان به عنوان یک طرح پایلوت در سه مرکز درمانی سرپایی تهران به اجرا در خواهد آمد گفت : این طرح یک مدلی از ارائه خدمات درمانی مطلوب به بیمه شدگان سالمند نیز می باشد .

معاون طب کار و کمیسیون های پزشکی اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه اجرای این طرح می تواند از اتلاف هزینه های اضافی بکاهد افزود : در این طرح سالمندان تحت مراقبت های ویژه تری قرار خواهند گرفت .

وی ضمن تشکر از دکتر بابک عدلی مدیر کل درمان استان تهران برای همراهی در اجرای این برنامه خاطر نشان کرد به دو دلیل یکی در دسترس بودن و دیگری به جهت وسعت مراکز درمانی این طرح در تهران به اجرا در خواهد آمد .

دکتر فدای وطن مدیر گروه سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی با اشاره به اینکه برای اجرای این برنامه و طرح ، همکاران دانشگاهی بسیار مطالعه کرده و زحمات زیادی کشیده اند اذعان داشت حجم کار در دانشگاه و مراکز علمی بسیار بالا است . مدیر گروه سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی به سواد جامعه پزشکی در ایران اشاره کرد و یاد آور شد سطح سواد علمی و تجهیزات و امکانات پزشکی در ایران بسیار مناسب و مطلوب است .

وی با بیان اینکه باید بین دستگاههای اجرایی و دانشگاه ارتباط نزدیکتری برقرار شود تصریح کرد باید با کمترین منابع بیشترین بهره برداری را از اجرای این طرح نمود . دکتر صادقی راد معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم نیز با بیان اینکه امیدواریم در آینده نزدیک اجرای طرح ارایه مراقبت از سالمندان در سطح کل کشور به اجرا در آید . گفت اکنون در مراکزی که این طرح اجرا می شود ازدحام بیمار بالا است پس باید برای شروع ، تعدادی از افراد را پوشش داد .

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha