• ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
  • اِثَّلاثا ١٧ محرم ١٤٤١
  • Tuesday, September 17, 2019
کلیدواژه: 49544
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۶ مهر، ساعت 10:08
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۷/۲۶
در راستای گسترش و ترویج اندیشه های قرآنی و فرهنگ دینی و با عنایت به فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(رضوان الله علیه) و تأسی از بیانات موکد مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر ترویج فرهنگ و آموزه های قرآنی در بین آحاد جامعه اسلامی، نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم، ویژه کارکنان سازمان تامین اجتماعی برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مسابقات مذکور در دو مرحله مقدماتی و نهائی در چهار رشته حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم بین همکاران سازمان در سراسر کشور در دو بخش بیمه ای و درمانی برگزار می شود .
رشته حفظ قرآن کریم در ٢ سطح کلی مشتمل بر گروه سطح یک مرحله مقدماتی: حفظ شش جزء اول قرآن کریم، گروه سطح دو مرحله مقدماتی: حفظ سیزده جزء اول قرآن کریم و یک سطح حفظ (جزء ٣٠) برگزار می شود و شرکت کنندگان می توانند صرفا در یکی از سطح ها شرکت کنند.
در خصوص شرکت کنندگان رشته حفظ(١٣ جزء) که به مرحله نهایی راه می یابند میزان حفظ قرآن به چهارده جزء اول افزایش خواهد یافت.
منبع آزمون رشته مفاهیم مرحله مقدماتی مسابقات، از ابتدای جلد اول از تفسیر ده جلدی نور( اثر حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی) تا پایان تفسیر آیه سوره مبارکه بقره (تا سر مبحث فلسفه تغییر قبله) و منبع آزمون مرحله نهایی مسابقات مفاهیم، کل مجلد اول از تفسیر یاد شده خواهد بود.
شایان ذکر است منبع مورد اشاره برای آزمون در سایت سازمان تامین اجتماعی بخش مسابقات قرآن کریم به نشانی www.tamin.ir بارگذاری شده است.
مسابقات مربوط به رشته های قرائت، ترتیل و حفظ قرآن کریم در روز دوشنبه اول آبان ماه سال ١٣٩٦ به صورت سراسری در کل کشور برگزار خواهد شد.
مسابقه مفاهیـم همـزمـان در سراسر کشور، در روز سه شنبه دوم آبان ماه سال١٣٩٦، رأس ساعت ١٤ برگزار می‌شود و شرکت کنندگان موظفند در تاریخ یاد شده در آزمون مذکور شرکت کنند.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha