• ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
  • اِثَّلاثا ١٧ محرم ١٤٤١
  • Tuesday, September 17, 2019
کلیدواژه: 48427
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۹ شهريور، ساعت 10:39
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۷/۳
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اقدامات انجام شده در بخش درمان تأمین اجتماعی در چند سال اخیر را چشمگیر دانست و انجام ارتقاء هتلینگ و خرید تجهیزات مدرن و پیشرفته پزشکی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی در استان مرکزی را گامهای بلندی در راستای خدمت رسانی به مردم دانست

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی ،  در آیین تکریم بازنشستگان، از کارافتادگان و بازماندگان  نمونه تامین اجتماعی استان مرکزی در اراک گفت: پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی برای ارایه خدمات هرچه بهتر این سازمان به بیمه شدگان،بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان به عنوان مطالبه به حق مردم از جمله مسائلی است که همواره در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارد.
سید مهدی مقدسی افزود: سازمان تامین اجتماعی هم اکنون بیش از ١٢٠ هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است که با پرداخت این مطالبه قدم های مثبتی توسط این سازمان برای ارایه خدمات به بیمه شدگان برداشته می شود.
وی ادامه داد: پیگیری افزایش حقوق بازنشستگان از دیگر برنامه های نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که تا پایان برنامه ششم توسعه باید تمهیدات لازم برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان توسط دولت در این زمینه اندیشیده شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش هزینه های درمان، تورم و خانواده بازنشستگان انتظار می رود برای کاهش مشکلات این قشر از جامعه حقوق بازنشستگان متناسب با تورم افزایش یابد.
مقدسی با اشاره به اقدامات چشمگیر در حوزه درمان تأمین اجتماعی گفت: در چند سال اخیر  با انجام ارتقاء هتلینگ و خرید تجهیزات مدرن و پیشرفته پزشکی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی در استان مرکزی اقدامات خوبی انجام شده است ولی  انتظار می رود با توجه به جمعیت ٩٢٤ هزار نفری تحت پوشش تامین اجتماعی استان و رتبه پنجم استان در زمینه افراد تحت پوشش تامین اجتماعی در کشور، ارایه خدمات درمانی به بیمه شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران در استان ارتقا یابد که این مهم عنایت ویژه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به استان مرکزی را می طلبد.

******

دیگر نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: هم اینک به دلیل مشکلات معیشتی بخش عمده ای از بازنشستگان کشور بعد از بازنشستگی ناچار به اشتغال مجدد هستند که این مهم فرصت اشتغال را از جوانان گرفته است.
علی اکبر کریمی افزود: بازنشستگی دوره ای است که فرد باید در آرامش و آسایش و با برخورداری از حقوق مناسب بدون نیاز به اشتغال بتواند در کنار خانواده به آسودگی امرار معاش کند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون برنامه ششم توسعه الزامی برای دولت تصویب شده که باید بررسی لازم برای برقراری عدالت در نظام پرداخت، رفع تبعیض، مناسب سازی پرداخت ها و بهره مندی بازنشستگان کشور و لشگری از خدمات مناسب را به انجام برساند.
وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی یک سرمایه ارزشمند ملی است و نباید با تصمیماتی که خارج از منطق اقتصادی این سازمان است، تعادل منابع و مصارف آن بر هم بخورد و آینده این سازمان به خطر بیفتد.
کریمی افزود: هم اکنون سازمان تامین اجتماعی بیش از ١٢٠هزار میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد و دولت باید سالانه بازپرداخت بخشی از این بدهی را در دستور کار قرار دهد، چرا که این سرمایه ملی متعلق به بیش از ٤٠ میلیون نفر از مردم کشور است.
وی یاد آور شد: با توجه به وجود تعداد بالای افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی احداث مجتمع های رفاهی و تفریحی برای بازنشستگان تامین اجتماعی در استان باید مورد توجه قرار گیرد.

*****

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی  در این آئین گفت: با ایجاد این کارخانه علاوه بر ایجاد اشتغال برای این افراد در استان، به صورت غیر مستقیم برای ١٠٠ هزار کارگر ایرانی ایجاد اشتغال می شود.
وی میزان فروش کارخانه تولید خودرو رنو در ساوه را در صورت ایجاد، حدود ٢٠ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد این کارخانه حدود ٢ هزار میلیارد تومان ارزش افزوده برای استان به همراه دارد که با تحقق این مهم، درآمد دهیاری ها تا ٢ برابر افزایش می یابد.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت، اجرای اصل ٤٤ و خصوصی سازی را کلید توسعه و پیشرفت کشور دانست و گفت: با اجرای صحیح اصل ٤٤ در خصوص واحدهای تولیدی زمینه حضور هرچه بیشتر محصولات داخلی در بازارهای داخلی و خارجی فراهم می شود.
وی ییاد آور شد: هم اکنون بیش از ٤٠ میلیون جمعیت کارگری در سطح کشور وجود دارد که نیاز است با تدبیر مسئولان زمینه حضور هرچه بیشتر این افراد در جامعه فراهم شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی گفت: هم اکنون ٩٢٥ هزار و ٩٣٨ نفر معادل ٦٤ و پنج دهم درصد از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که این استان از این نظر رتبه پنجم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
محمد رضا بیدهندی افزود: ٢٩٧ هزار و ٨٦٥ نفر مجموع بیمه شدگان، ٤٧٥ هزار و ٧٣٥ نفر بیمه شدگان تبعی، ٦١ هزار و ٩٠٣ نفر مستمری بگیر، ٢٣ هزار و ٢٦٧ نفر بازنشسته عادی، ١٥ هزار و ٥٣٣ نفر بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور، سه هزار و ٣٨٢ نفر کارافتاده و ١٥ هزار و ١٢٤ نفر تعداد بازماندگان از خدمات بیمه تامین اجتماعی استان مرکزی بهره مند می شوند.
وی ادامه داد: هم اکنون کل منابع بیمه ای استان مرکزی یک هزار و ١٢٩ میلیارد تومان و مصارف استان یک هزار و ٢٢٨ میلیارد تومان است که این مهم نشان از افزایش پنج درصدی مصارف نسبت به منابع و درآمد های استان دارد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی گفت: طرح الکترونیکی کردن پرونده های تامین اجتماعی در حوزه درمان هم اکنون در ١١ شعب اداره کل تامین اجتماعی این استان اجرا شده است که در هفت شعبه سطح استان پرونده بیمه شدگان الکترونیک شده است.

*****

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بخش درمان تامین اجتماعی این استان با بهره مندی از سه بیمارستان ملکی در شهرستان های اراک، شازند و ساوه و هفت مرکز درمانی سرپایی  در شهرستان های اراک ،خمین، دلیجان، محلات و ساوه به بیمه شدگان این صندوق خدمت رسانی می کند.
دکتربابک عدلی افزود: پلی کلینیک تخصصی ابن سینا روزانه با مراجعه ٢ هزار و ٥٠٠ نفر شلوغ ترین مرکز درمانی سرپایی در استان مرکزی است.
وی ادامه داد: بخش ICU بیمارستان شازند نیز ساخته شده و بخش مراقبت های ویژه این مرکز درمانی نیز در دست اقدام است.
دکتر عدلی گفت: در سفر هیات دولت به استان مرکزی در سال گذشته درمانگاه شهرستان خمین و دلیجان به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی درمانگاه تفرش در حال انجام است و پیش بینی می شود امسال این طرح به بهره برداری برسد و عملیات اجرایی مرکز درمانی زرندیه با سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مرکزی آغاز شده و و پس انجام مراحل اداری و تعیین نقشه های مربوطه مراحل ساخت آن آغاز خواهد شد.

****
رئیس کانون بازنشستگان استان مرکزی نیز در این آیین گفت: یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان تسهیلات با سود چهار درصد در طول یک سال گذشته به بازنشستگان این استان پرداخت شده است.
علی رضا امیری افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ٦٥٠ نفر از بازنشستگان استان مرکزی امسال در قالب طرح کرامت به مشهر مقدس اعزام می شوند که ١٥٠ نفر انان تا کنون به این سفر معنوی اعزام و مابقی این افراد در ٢ مرحله به مشهد اعزام می شوند.
وی ادامه داد: انجام بیمه تکمیلی و عمر ١٤٠ هزار نفر از بازنشستگان استان مرکزی در یک سال گذشته از دیگر اقدام های این کانون است.
رئیس کانون بازنشسگان استان مرکزی گفت: بازنشستگان و جامعه کارگری در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بیشترین رای را به دولت تدبیر و امید داشته اند و از دولت انتظار دارند در انتخاب رئیس سازمان تامین اجتماعی از افراد شایسته و کارآمد استفاده شود.
استان مرکزی سه بیمارستان تامین اجتماعی در اراک، ساوه و شازند و هفت درمانگاه فعال دارد.
هم اکنون ٩٢٥ هزار و ٩٣٨ نفر معادل ٦٤ و پنج دهم درصد از جمعیت استان مرکزی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که این استان از این نظر رتبه پنجم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha