بخشنامه جدید مشاغل سخت وزیان آور در حوزه درمان

زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۱۱ شهريور ساعت 14:32
تعداد بازدید: 12008 | کد مطلب: 47590
چاپ
چاپ خبر با عکس
بخشنامه جدید مشاغل سخت وزیان آور در حوزه درمان

شاغلان در حوزه مشاغل سخت وزیان آور درمانی دولتی با 5 سال ارفاق سنوات، بازنشسته می شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با شبکه خبر با اعلام این خبر افزود: سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه شماره 46 و  46.1 شماری از مشاغل و حرف درمانی را با عنوان درجه 1 و درجه 2 تحت پوشش مشاغل سخت و زیان آور اعلام کرده است.
مهندس سید محمد علی جنانی به جزئیات آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور اشاره کرد و افزود: در این بخشنامه مشاغلی چون هوشبری، مامایی، فوریت های پزشکی، کارشناس علوم آزمایشگاهی ، و مشاغل زیرمجموعه آن تحت پوشش این آئین نامه قرار گرفتند.
مدیرکل امور فنی مستمری سازمان تامین اجتماعی با اعلام اینکه در مشاغل سخت و زیان آور شرط سنی وجود ندارد، گفت: اگر فردی حدود 70 درصد از خدمت خود را در مشاغل سخت وزیان آور درمانی دولتی سپری کند، با 25 سال سابقه و 5 سال سنوات ارفاقی بازنشسته می شود و از 30 روز حقوق برخوردار خواهد شد.
وی درمورد مشاغل درمانی سخت وزیان آور غیر دولتی هم گفت:  براساس تبصره 2 ماده 76  پرستاران و بهیاران و مشاغل درمانی ذکر شده که در بخش غیر دولتی مشغول کارند می توانند  با 20 سال سابقه کار و 10 سال ارفاق سنوات بازنشسته و از 30 روز حقوق بهره مند شوند. وی تصریح کرد: قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور سال 67 به تصویب رسید و آئین نامه آن سال 1368 اجرایی شد.

ادامه اجرای قانون بیمه اجتماعی رانندگان تاکسی

اجرای قانون بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی های درون و برون شهری ادامه دارد.
لیلا متعارفی رئیس اداره رویه های درآمد و حق بیمه سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با شبکه خبر با اعلام این خبر افزود: تمام رانندگان تاکسی درون و برون شهری کشور که ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور سال 1389 لیست آنها به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده بود با یارانه 50 درصد حق بیمه تحت پوشش بیمه اجباری تامین اجتماعی قرار گرفتند.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا رانندگان جدید تاکسی در این طرح می توانند وارد شوند یا خیر، گفت: ورود رانندگان تاکسی درون و برون شهری مشکلی ندارد اما با توجه به وصول نشدن مطالبات سازمان تامین اجتماعی بابت سهم 50 درصدی یارانه بیمه رانندگان تاکسی از ستاد هدفمندی یارانه ها و دولت تمام حق بیمه را باید خود رانندگان پرداخت کنند.