در فروردین امسال

94 درصد از درخواست های کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی غیرحضوری انجام شده است

زمان انتشار: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ساعت 13:37
تعداد بازدید: 196 | کد مطلب: 117285
چاپ
چاپ خبر با عکس
94 درصد از درخواست های کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی غیرحضوری انجام شده است

سرویس غیرحضوری کمک هزینه ازدواج از موفق ترین سرویس های راه اندازی شده طرح 3070( ارائه غیرحضوری خدمات سازمان تامین اجتماعی) است به طوری که در فرودین امسال 94 درصد درخواست های کمک هزینه ازدواج به صورت غیرحضوری ثبت و پرداخت شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، براساس گزارش دفتر آمار، محاسبات و اطلاعات این سازمان، از مجموع 41 هزار و 388 درخواست ثبت شده از آبان سال 99 تا فروردین سالجاری، 31 هزار و 701 مورد به درخواست غیرحضوری اختصاص دارد. در فروردین‌ماه سال جاری بیشترین استقبال از سرویس غیرحضوری کمک‌هزینه ازدواج متعلق به چهار اداره کل بوشهر، چهارمحال بختیاری، کرمانشاه و گیلان بوده که 100درصد ارائه خدمت به‌صورت غیرحضوری انجام شده است.
بر اساس این گزارش، در همین مدت فقط 25درصد از درخواست‌های کمک‌هزینه ازدواج، مربوط به بیمه‌شدگانی است که در سال 1399 ازدواج کرده‌اند و 68درصد درخواست‌ها برای اشخاصی است که تاریخ ازدواج آنها به سال‌های 1398 و 1397 بازمی گردد.
یکی دیگر از خدمات طرح 3070 سازمان تامین اجتماعی، پرداخت کمک هزینه کفن ودفن است که از مجموع 12 هزار و 353 فقره اسناد صادره در این بخش که از زمان راه‌اندازی سرویس غیرحضوری آن تا پایان فروردین‌ماه سال جاری ثبت شده، تعداد 8 هزار و 949 فقره معادل 75درصد آن به‌صورت غیرحضوری درخواست شده است. در این مدت 17 میلیارد تومان به‌صورت غیرحضوری و 6.4 میلیارد تومان به‌صورت حضوری پرداخت شده است. بررسی روند صدور اسناد صادره کمک‌هزینه کفن‌و‌دفن نشان از رشد و مقبولیت سرویس غیرحضوری این خدمت دارد به طوری که که این سرویس نیز همچون کمک‌هزینه ازدواج از موفق‌ترین سرویس‌های غیرحضوری ارائه شده است.
در فروردین‌ماه سال جاری، 100 درصد بیمه شدگان ادارات کل خراسان شمالی، زنجان، قزوین، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و گیلان درخواست های کمک هزینه کفن و دفن خود را به صورت غیرحضوری در سامانه eservices.tamin.ir ثبت کرده اند.
از آبان سال گذشته تا فروردین سال 1400 خرید غیرحضوری خدمت ایام سربازی نیز از سوی بیمه شدگان استقبال شده است به طوری که از زمان راه‌اندازی آن تا پایان فروردین‌ماه 314 هزار و806 نفر از آن استقبال کرده و در حدود 224 میلیارد تومان به‌صورت اینترنتی پرداخت کرده اند. از این تعداد 29 هزار و 583 نفر خرید خدمت ایام سربازی را به‌صورت نقدی انجام داده و مابقی به‌صورت اقساط نسبت به خرید اقدام کرده اند.
همچنین در فروردین‌ سال جاری 87 درصد از بیمه‌شدگان ادارات کل شرق و غرب تهران بزرگ بیشترین استفاده را از خرید خدمت غیرحضوری ایام سربازی داشته‌اند.