مدیرکل تأمین اجتماعی قم:

39 درصد به حقوق حداقل بگیران تامین اجتماعی اضافه شد

زمان انتشار: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ساعت 09:01
تعداد بازدید: 534 | کد مطلب: 117248
چاپ
چاپ خبر با عکس
39 درصد به حقوق حداقل بگیران تامین اجتماعی اضافه شد

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم گفت: دریافت‌کنندگان حداقل بگیر ۳۹درصد و سایر سطوح ۲۶ درصد به ‌علاوه مبلغ ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان بر مبنای دریافتی اسفند ۹۹ به مستمری همه بازنشستگان، ازکارافتادگان و بازماندگان مشمول قانون تامین‌ اجتماعی اضافه شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی اصغر دادخواه، مدیرکل تامین اجتماعی قم، اعلام کرد: براساس مصوبات هیات دولت، شورای عالی کار و همچنین اجرای مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون متناسب‌سازی حقوق سازمان تامین اجتماعی، مستمری تمام بازنشستگان، ازکارافتادگان و بازماندگان مشمول قانون تامین‌اجتماعی افزایش یافته‌ و در فیش حقوقی این ماه قابل رویت است.
وی همچنین مبنای اعمال افزایش مستمری ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی (مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰) را براساس مجموع شاخص‌ها بر مبنای مستمری سال ۹۹ و مبلغ متناسب‌سازی مرحله اول اعلام کرد.
دادخواه گفت: اجرای متناسب سازی با رعایت اصل سه جانبه گرایی و پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی سازمان تامین اجتماعی، نمایندگان کانون‌ عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران و رییس اتحادیه پیشکسوتان کارگران بازنشسته؛ تعیین و اجرایی شده‌ است.
مدیرکل تامین اجتماعی قم بیان داشت: در راستای ارتقای نسبی سطح معیشت مستمری‌بگیران ۲ شاخصه" مدت سابقه پرداخت حق بیمه"  و "دستمزد مشمول کسر حق بیمه در زمان اشتغال" ضریب ترمیمی در خصوص متناسب‌سازی حقوق افرادی که در سال‌های گذشته نسبت مستمری زمان برقراری آنان به نسبت حداقل‌ مستمری، افت و کاهش داشته است، (با جبران ۷۵درصد از نسبت از دست رفته) اعمال شود.
 دادخواه با اشاره به انتظارات و مطالبه همه سطوح مستمری‌بگیر از سازمان تامین اجتماعی و شرایط سخت اقتصادی بازنشستگان گفت: مقرر شد، پس از اعمال ماده ۹۶ و اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ و افزایش مزایای جانبی، افزایش دریافتی هیچ مستمری بگیری نسبت به دریافتی اسفند ماه ۱۳۹۹ کمتر از ۵۰ درصد نباشد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم در خصوص کمک هزینه عائله مندی و حق اولاد نیز بیان داشت: در سال جاری یکسان سازی مبالغ کمک هزینه‌های عائله‌مندی و اولاد همانند بازنشستگان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری انجام شده و از این پس همسران بازمانده مستمری‌بگیر نیز همانند بازنشستگان و ازکارافتادگان از این کمک بهره‌مند می شوند.
وی با اشاره به اینکه کمک هزینه مسکن و کمک هزینه تامین معیشت مستمری بگیران به‌ ترتیب به میزان ۱۱۴ و ۶۶ درصد نسبت به مبالغ مربوطه در سال ۱۳۹۹ افزایش یافته است، گفت: احکام افزایش مستمری و متناسب‌سازی مستمری‌بگیران از تاریخ ۱۰ اردیبهشت۱۴۰۰ از طریق سامانه خدمات غیرحضوری Es.tamin.ir  در دسترس مستمری بگیران قرار داده شده و فیش‌های حقوقی مستمری‌بگیران همزمان با پرداخت مستمری آنان از بیستم ماه جاری از طریق سامانه مذکور قابل رویت است.
افراد زیرپوشش تامین اجتماعی استان قم بیش از 783 هزار نفر است که از این تعداد حدود 45 هزار نفر مستمری بگیراست و احکام جدید حقوق به همراه متناسب سازی مرحله دوم برای تمام مستمری بگیران قم صادر شده است.