عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اقدامی درست، دقیق و به موقع است

زمان انتشار: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ساعت 08:41
تعداد بازدید: 664 | کد مطلب: 116943
چاپ
چاپ خبر با عکس
متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اقدامی درست، دقیق و به موقع است

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: از سازمان تأمین اجتماعی بابت اقدام درست، دقیق و به موقع برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تشکر می‌کنم و امیدوارم این اقدام تکمیل شود و به جایی برسیم که بازنشستگان دغدغه معیشت نداشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی اظهار داشت: خواسته اصلی ما متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان است تا حقوق بازنشستگان با افراد شاغل و همچنین حقوق بازنشستگان دستگاه‌های مختلف و صندوق‌های بازنشستگی مختلف متناسب سازی شود.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از بازنشستگان با مشکلات مالی مواجه هستند، گفت: بازنشستگان کرامت دارند و هزینه زندگی و درمان بازنشستگان از دوران اشتغال بیشتر است بنابراین سازمان تأمین اجتماعی باید از تمامی امکانات و ظرفیت موجود برای افزایش حقوق، بهبود معیشت و ارتقاء خدمات به این عزیزان استفاده کند.

سلیمی مصوبه مجلس شورای اسلامی برای پرداخت 89 هزار میلیارد تومان از دیون دولت به تأمین اجتماعی را نشان دهنده دغدغه نمایندگان نسبت به وضعیت بیمه شدگان و بازنشستگان دانست و اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی نیز با توجه به آمادگی که از قبل ایجاد کرده است افزایش 39 درصدی حقوق بازنشستگان را از ابتدای سال انجام داد.