معاون بیمه ای تامین اجتماعی تشریح کرد

برنامه های تامین اجتماعی برای تحقق شعار سال 1400

زمان انتشار: ۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين ساعت 15:12
تعداد بازدید: 1626 | کد مطلب: 116204
چاپ
چاپ خبر با عکس
برنامه های تامین اجتماعی برای تحقق شعار سال 1400

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی به تشریح برنامه ها و طرح های در دست بررسی و آتی این معاونت در جهت تحقق شعار امسال( تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها) پرداخت و گفت: این برنامه ها در دو حوزه مرتبط با تولید و پشتیبانی از نیروی کار و بازیگران عرصه کار و مانع زدایی ها تدوین شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب افزود: در بخش برنامه های مرتبط با تولید وپشتیبانی از نیروی کار و بازیگران عرصه کار شش برنامه داریم. صدور بخشنامه در خصوص امهال حق بیمه سهم کارفرمایی کارگاههای متاثر از شیوع کرونا و تعمیم و گسترش پوشش بیمه ای برای اقشار فاقد پوشش بیمه ای متناسب با بازار کار از آن جمله است.
وی اظهار داشت: تداوم و استمرار اجرای طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی( ماده 71) تا پایان برنامه ششم توسعه، تمدید اجرای تصویب نامه مورخ 31 تیر 96 ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر بازرسی از دفاتر قانونی کارفرمایان بخش خصوصی صرفاً در آخرین سال مالی با لحاظ مستثنیات آن و تمدید و تجدید کارت بازرگانی و پروانه کسب کارگاهها و کارفرمایان از طریق وب سرویس ارتباط با اتاق بازرگانی از دیگر برنامه های سازمان تامین اجتماعی درحوزه تولید و پشتیبانی از نیروی کار و بازیگران عرصه کار است.
قریب با بیان اینکه 5 برنامه در بخش مانع زدایی ها تعریف کردیم، گفت: بخشودگی جرائم کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در سالجاری و اجرای بند(ث) تبصره 5 قانون بودجه سال 1400 کل کشور، توقف ممنوع الخروج کردن و توقیف ابزار تولید و تجهیزات کارفرمایان مدیون در اجرای برنامه های توسعه ای کشور از جمله این برنامه هاست.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی، تجمیع، تنقیح، روانسازی و تلخیص ضوابط، بخشنامه ها و دستورالعمل ها، تعمیم و گسترش اجرای طرح تحول دیجیتال موسوم به طرح(3070) و رفع نواقص آن و استفاده از ظرفیت ماده 169 مکررقانون مالیات های مستقیم برای تسهیل در انجام بازرسی از دفاتر قانونی را از دیگر برنامه های این سازمان در بخش مانع زدایی ها برشمرد.
وی تصریح کرد: سال گذشته اقدامات متعددی از سوی سازمان تامین اجتماعی در حمایت از کارگران و کارفرمایان و اشتغال پایدار به خصوص اقدامات حمایتی درایام شیوع کرونا و تسریع در خدمات غیرحضوری انجام گرفته است.

اخبار مرتبط