عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی

متناسب سازی مرحله دوم و افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امسال بسیار به موقع انجام شد

زمان انتشار: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۶ فروردين ساعت 09:27
تعداد بازدید: 5583 | کد مطلب: 115698
چاپ
چاپ خبر با عکس
متناسب سازی مرحله دوم و افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امسال بسیار به موقع انجام شد

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه گفت: در سال جاری شاهد اقدام خوبی از سوی سازمان تأمین اجتماعی هستیم که افزایش حقوق بازنشستگان بسیار به موقع و بدون تأخیر از ابتدای سال انجام می‌شود.

علیرضا سلیمی اظهار داشت: در سال‌های گذشته و ادوار مختلف شاهد بودیم که در هیچ سالی افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین انجام نشده و امسال علاوه بر اینکه حقوق فروردین با افزایش سالیانه پرداخت می‌شود، مرحله دوم و تکمیلی متناسب سازی نیز به اجرا گذاشته شده است.

وی مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را نتیجه مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 1400 دانست و گفت: در بودجه سال جاری دولت مکلف به پرداخت 89 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی شده است و این تعهد موجب ایجاد اطمینان خاطر برای سازمان تأمین اجتماعی شده و اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان را امکان پذیر می‌کند.

سلیمی تأکید کرد حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از بیمه شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال جاری نیز تداوم خواهد داشت و قطعا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی شاهد ارتقاء هرچه بیشتر خدمات تأمین اجتماعی به جامعه تحت پوشش خواهیم بود