printlogo


کد خبر: 62093تاریخ: 1397/4/20 08:54
سازمان تامین اجتماعی همواره باری از روی دولت ها برداشته است
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی:
سازمان تامین اجتماعی همواره باری از روی دولت ها برداشته است
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه تامین اجتماعی درکشور گفت: سازمان تامین اجتماعی همواره باری از روی دولت ها برداشته است و کمک و حمایت از این سازمان خدمت رسان ضروری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در دیدار با مدیران تامین اجتماعی استان قم که به مناسبت هفته تامین اجتماعی انجام شد، اظهار داشت : میزان شکایت از تامین اجتماعی استان قم در مراجعات مردمی برای پیگیری درباره خدمت رسانی سازمان ها به دفتر نمایندگان بسیار کم است و رضایت مردم از خدمت رسانی تامین اجتماعی در بخش های مختلف بیمه ای و درمانی استان سیر صعودی دارد.

وی گفت :سازمان تامین اجتماعی نقش مهمی در مدیریت امنیت اجتماعی و اقتصادی قشر عظیمی از جامعه مولد و اقشار آسیب پذیر به ویژه بازنشستگان دارد و بنده نیز در مجلس برای هر گونه همکاری برای بهبود در خدمت رسانی تامین اجتماعی  آماده ام.

حجت الاسلام ذوالنوری با اشاره به خدمات گسترده همراه با خلاقیت و نوآوری در بخش خدمات نوین الکترونیک  در بخش بیمه ای و درمانی  تامین اجتماعی  افزود : با توجه به نیروی توانمند،پر کار و خلاق در تامین اجتماعی می توانیم شاهد بهبود در خدمت رسانی و استفاده از ظرفیت های سازمان در توسعه و شکوفایی جامعه به ویژه افراد تحت پوشش باشیم.

مدیر کل تامین اجتماعی قم نیز در این دیدار گفت:جمعیت بازنشستگان استان قم ٣٤ هزارنفر است که به همراه خانواده هایشان شامل ٨٠ هزارنفر هستند و ماهانه ٤٥٠ میلیارد ریال به آنها مستمری پرداخت می شود.

علی اصغر دادخواه با بیان این که در استان قم چهار شعبه اصلی تامین اجتماعی وجود دارد، گفت: ٢ شعبه اقماری و سه شعبه کارگزاری فعال است که در هفته تامین اجتماعی ٢ شعبه کارگزاری در منطقه نیروگاه و میدان امام خمینی به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: این شعبه ها جهت تسهیل در خدمات رسانی به عموم مردم استان قم در مناطق مختلف راه اندازی شده است ضمن این که یک شعبه اصلی تامین اجتماعی نیز به زودی در منطقه پردیسان ایجاد می شود.
دادخواه با اشاره به این که در استان قم ١٢ هزار و ٨٠٠ کارگاه فعال است، گفت: این تعداد کارگاه ها از اتحادیه ها و اتاق اصناف مجوز فعالیت دریافت کرده اند، همچنین ٢ هزار کارگاه در مناطق صنعتی قم از سازمان صنعت، معدن و تجارت مجوز دارند که از این سازمان خدمات دریافت می کنند.
وی بیان داشت: این تعداد کارگاه یک هزار و ٤٠٠ میلیارد ریال بدهی معوقه به این سازمان داشتند که در سال جاری با فراخوان طرح بخشودگی جرائم با هدف حمایت از کالای ایرانی، یک هزار و ١٠٠ کارگاه با ٦٠٠ میلیارد ریال بدهی درخواست بخشودگی جرائم دادند که بدهی آنها تقسیط شد.

در ادامه این دیدار مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم با اشاره به خدمات تامین اجتماعی در بخش درمان مستقیم وغیر مستقیم گفت: در سال گذشته بیش از یک میلیون و ٢٠٠ هزار نسخه به روش الکترونیک  در مراکز درمانی تامین اجتماعی تولید شده است که علاوه بر ایجاد پایش مطلوب فرایند درمان در این روش ، صرفه جویی قابل ملاحظه ای در مدیریت منابع سازمان و ارتقاءکیفی درمان داشته است.

دکتر داود علیمحمدی گفت: بیش از ٨٨١ مرکز طرف قرارداد در بخش درمان غیر مستقیم به بیش از ٥ میلیون و٨٠٠ هزار بار مراجعه  و دربخش درمان مستقیم از طریق چهار مرکز ملکی به بیش از ٢ میلیون ٢٠٠ هزار بار مراجعه بیمه شدگان خدمت رسانی نموده ایم.

وی خاظر نشان کرد: یکی از روش های مهم دیگر برای مدیریت منابع بیمه شدگان ، اجرای طرح نظام ارجاع داخلی در مراکز درمانی تامین اجتماعی است که در این روش بیمار ابتدا به پزشک عمومی مراجعه می نماید و پس از بررسی و نیاز ،بیمار به پزشک متخصص ارجاع  می شود که در این صورت از مراجعات غیر ضرور به متخصصان به دلیل کمبود متخصص جلوگیری و خدمت درمانی تخصصی به روش بهینه ارائه می شود.


لینک مطلب: http://tamin.ir/News/Item/62093/2/62093.html