کد خبر: 62114
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شوراس اسلامی:
در برابر سازمان تامین اجتماعی همگی مسئولیم
به مناسبت هفته تامین اجتماعی، نشست مشترک مدیران کل و درمان تامین اجتماعی قزوین با نماینده مردم این استان در مجلس شورای اسلامی و ریاست کمیسیون اصل نود مجلس برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس دراین دیدار، حمایت نشدن در مقابل چالش های روبروی این سازمان را دارای تبعات ناخوشایند برشمرد و گفت: کوچکترین نسیم در سازمان تامین اجتماعی طوفانی را ایجاد خواهد کرد که این معضل با اصل نظام مرتبط است و همگی مسئول هستیم و نبایستی با غفلت در برابر چالش های آن عبور نمائیم.
محمدی ضمن تاکید بر وظیفه خطیر مجموعه مدیریت سازمان تامین اجتماعی در برابر عائله عظیم تحت پوشش و حسن خلق و حسن برخورد مجموعه، در ادامه افزود: مکاتبات صورت گرفته مربوط به سازمان از سوی مراجعین با هفت دستگاه اجرائی برابری داشته که نشانگر اهمیت ویژه و خدمات گسترده آن است .
وی ضمن تقدیر از اقدامات مطلوب سازمان تامین اجتماعی در مسیر خدمات الکترونیک، قانون مداری و شفافیت را در مسیر مرتفع نمودن مسایل فیمابین و ارائه خدمات صریح و قانونی، نتیجه این اقدام شایسته برشمرد و حمایت خود را از سازمان در تمامی زمینه ها اعلام کرد.
مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین نیز در این دیدار، اقدامات الکترونیک در زمینه بازرسی، نسخ الکترونیکی، ابلاغ ها ، اجرای قانون بخشودگی جرائم و استقبال 922 کارگاه در این قانون ، دستورالعمل مشوق های بیمه ای، بازرسی یکساله دفاتر قانونی برای کارفرمایان را در مسیر حمایت از کالای ایرانی و فضای کسب و کار داخلی و تکریم جامعه تحت پوشش عنوان نمود.
سیروس نصیری در ادامه ضمن بیان پرداخت تعهدات 130 میلیارد تومانی ماهانه  به 68 هزار خانوار مستمری بگیر استانی، به افزایش حقوق  19 و نیم درصدی حداقل بگیران سازمان و 13 درصدی دیگر مستمری بگیران در مسیر رضایتمندی بهینه و اجرای قاعده عدالت اشاره داشت و گفت: امید است با حمایت تصمیم گیران رضایت نهائی مخاطبین حاصل شود.
وی اخذ مجوز دو کارگزاری تامین اجتماعی در شهرستان های آبیک و بوئین زهرا به همراه 6کارگزاری استان، آماده سازی زمین احداث شعبه سه قزوین، افتتاح پروژه اداره کل و مدیریت درمان، راه اندازی میز خدمت در شعب تابعه و ساختار نوین آن و... را در مسیر تکریم بهینه ارباب رجوع عنوان کرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین نیز در این دیدار گفت: دو بیمارستان و ٨ درمانگاه تامین اجتماعی در این استان قزوین در حال ارائه خدمات به بیمه شدگان هستند که بیمارستان تامین اجتماعی رازی قزوین ٢٥٦ تخت و بیمارستان تاکستان ١٠٤ تخت درمانی دارد ودر سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ٥٠٠ هزار ویزیت در این مراکز انجام شد و همچنین در دو بیمارستان ٣٠ هزار بستری صورت گرفت که حدود١٧ هزارنفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند.
دکتر محمد صادق بابایی اظهار داشت: تحولات عظیمی را در بخش آی تی سازمان تامین اجتماعی شاهد هستیم که از جمله این اقدامات می توان به  تشکیل پرونده مزمن برای بیماران تامین اجتماعی ، حذف دفترچه و نسخه الکترونیک برای بیماران تامین اجتماعی در مراکز ملکی ، ارجاع الکترونیکی بیماران تامین اجتماعی به بیمارستان های دیگر سازمان ،  تشکیل الکترونیکی متمرکز برای خسارت متفرقه ، پذیرش پرونده الکترونیکی متمرکز برای خسارت متفرقه ، حذف دفترچه بیماران تامین اجتماعی در تمامی مراکز طرف قرارداد ، پذیرش اینترنتی و USSD جهت بیماران سرپایی برای مراکز ملکی اشاره کرد.

همچنین مدیران کل و درمان تامین اجتماعی استان قزوین به مناسبت هفته تامین اجتماعی با سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم این استان در مجلس شورای اسلامی نیز دیدار کردند.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن تقدیر از اقدام شایسته سازمان تامین اجتماعی در مسیر آی تی و به ویژه نسخ الکترونیکی خاطر نشان کرد: هر چه به سمت یکپارچگی، شفاف سازی و تسهیل در ارائه خدمات قدم برداریم، به مسیر مبارزه با فساد و نظارت بیشتر بر امور نزدیک تر می گردیم و امید است موفقیت افزونتر سازمان را شاهد باشیم.
سیده حمیده زرآبادی تصریح کرد: بدهی های کلان دولت به سازمان تامین اجتماعی در حالی که صرفا مختص این دولت نیست. اما پرداخت بدهی در کلیات بودجه 96 پیش بینی شده و امید است با اجرای مطلوب آن مشکلات پیش روی این سازمان مرتفع گردد.