زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ اسفند ساعت 14:16 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ ساعت 14:15    تعداد بازدید: 79    کد مطلب: 76367

سازمان تامین اجتماعی تعامل با کارفرمایان را به صورت مستمر ادامه می دهد
همایش تامین اجتماعی و کارفرمایان و جشنواره تجلیل از چهره های برتر حوزه کارآفرینی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور جمعی از کارفرمایان و فعالان اقتصادی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل فرهنگی کارفرمایان و سازمان ها ، مشاور اجرایی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی و مدیرکل تامین اجتماعی استان در یاسوج برگزار شد .


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان های تامین اجتماعی در این مراسم گفت : سیاست های کلان نظام تامین اجتماعی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است و در صورت تصویب ،بخش مهمی از مشکلات برطرف خواهد شد.

   رضا معینی اظهار داشت :  راه عبور از مشکلات در حوزه تولید و اشتغال، اعتماد به بخش خصوصی است که در بسیاری از موارد موفق عمل می کند. 

    وی گفت : تامین اجتماعی یک سازمان مستقل و غیر دولتی است و دو برابر یارانه دولت هزینه می کند . هر چه وضعیت اشتغال بهتر باشد، حال تامین اجتماعی هم خوب است .

     مدیرکل فرهنگی کارفرمایان و سازمان های تامین اجتماعی افزود : تامین اجتماعی بدون کارگر و کارفرما معنا ندارد و اگر کشوری بخواهد پویا باشد ، باید کارآفرینان آن پویا و فعال باشند .

     وی گفت : ۹۵ درصد کارفرمایان ما با وجود سرایط سخت اقتصادی به تکالیف قانونی خود در برابر نیروی کار عمل می کنند که این عمل شایسته تقدیر است ‌.

     معینی تصریح کرد: با نشست هایی که هر ماه با تشکل‌های کارفرمایی برگزار می شود ، مشکلات آنها احصا و دسته بندی و بسیاری از آنها برطرف شده است. برای رفع دغدغه‌های کارفرمایان ، سازمان تامین اجتماعی این تعامل ها را به صورت مستمر ادامه می دهد.

     وی افزود : در راستای کم شدن مشکلات کارفرمایان، سازمان تامین اجتماعی با همه پیچیدگی های قانونی ، شورای تنقیح و روان سازی بخشنامه ها و دستورالعمل ها را تشکیل داد و بخشنامه ها با حضور کارفرمایان بازنگری شد .

     وی اظهار داشت : از سال آینده سازمان تامین اجتماعی وظیفه دارد به صورت رایگان به کارفرمایان مشاوره کارگاهی بدهد.

      مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در این همایش گفت :صاحبان اصلی تامین اجتماعی ، کارفرمایان هستند و این سازمان با کمک کارفرمایان از اشتغال و نیروی کار حمایت  و در جهت رشد تولید و اقتصاد کشور حرکت می کند .

     عباس نورمحمدی گفت:حدود ٤٣ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و ضرورت دارد منابع مالی که بخش اعظم آن حق بیمه هاست ، بموقع تامین شود تا سازمان بتواند به تعهدات خود در مقابل بیمه شدگان عمل و خدمات بیمه ای و درمانی را به آنان ارایه کند .

     وی افزود : بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان در سه سال متوالی نشانه حمایت سازمان از بخش خصوصی و کارفرمایان و داشتن عزم جدی برای رونق تولید و کسب و کار است .

     رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این همایش گفت : تامین اجتماعی و بخش خصوصی ، شرکای اجتماعی هستند .

     جبار کیانی پور افزود : بیش از سه میلیون بازنشستگی خارج از موعد ، فشار زیادی بر تامین اجتماعی وارد کرده اند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: کشور در یک جنگ اقتصادی قرار دارد ؛ بنابراین همه باید مدارا کنیم و دست به دست هم بدهیم تا مشکلات و آسیب ها کمتر شود .

     مهندس عزیز فیلی گفت : در شرایط کنونی تامین اجتماعی هم مشکلاتی دارد که باید حمایت شود تا بتواند از عهده تعهدات سنگین خود برآید .

     در پایان این همایش، چهار چهره برتر حوزه کارفرمایی استان معرفی و از آنان تقدیر شد. مریم دیباجی مدیر شرکت طبیعت زنده ، حمید شکرانی مدیر شرکت سپاهان موکت ، نصرت اله رئیس زاده مدیر شرکت نماسازان مروارید و غلامحسین رضایی مدیر کارخانه آرد مارون ، کارفرمایانی بودند که در این همایش از آنان تقدیر به عمل آمد .

     

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha