زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند ساعت 15:31 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۴ ساعت 15:31    تعداد بازدید: 39    کد مطلب: 75340

در هفتمین جشنواره تجلیل از کارفرمایان نمونه استان مرکزی؛
کارگران، کارفرمایان و کارآفرینان نمونه استان مرکزی تجلیل شدند
جشنواره تجلیل از کارفرمایان، کارآفرینان و کارگران نمونه استان مرکزی در اراک برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،جشنواره تجلیل از کارفرمایان، کارآفرینان و کارگران نمونه استان مرکزی به طور همزمان و در راستای رعایت اصل سه جانبه گرایی در اراک برگزار شد.

در این مراسم آبائی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی، گفت:جامعه کارگری در شرایط کنونی در صحنه تولید حضور دارند و با توجه به مشکلات اقتصادی که بر دوش کارگران است، شایسته تقدیر هستند.

وی افزود: سه همایش تجلیل از کارگران استان شامل گروه های کاری واحدهای نمونه، کارآفرین برتر و کارآفرینان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی با هدف صرفه جویی در هزینه و فرصت به یک هماش کاهش کاهش یافت.

سپس بیدهندی، مدیر کل تامین اجتماعی استان مرکزی با اشاره به اصل سه جانبه گرایی و لزوم رعایت این اصل گفت: این جشنواره و برگزاری همزمان سه مناسبت که با حضور کارفرمایان، بیمه شدگان و نمایندگان دولت تشکیل شده است نماد بسیار خوبی از رعایت اصل سه جانبه گرایی است و پیشنهاد برگزاری آن به شکل حاضر نیز از برای گسترش این اصل بوده است.

وی اضافه کرد:سازمان تامین اجتماعی صندوقی است که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و این امر لزوم توجه بیش از بیش نهادهای قانونگذار و دولت را برای صیانت از آن می طلبد.

بیدهندی اضافه کرد: کارفرمایان را می توان از بنیانهای صندوق تامین اجتماعی دانست و بدون حضور آنها، اساساً ادامه حیات صندوق تامین اجتماعی متصور نیست.

در ادامه تنی چند از کارگران و کارفرمایان نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

در بخشی از برنامه، مهدی نیا، نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن اراک که یکی از کارفرماین نمونه این جشنواره نیز بود گفت: رعایت استقلال سازمان تامین اجتماعی از ضروریات است و هیچ مرجعی نباید با اقدامات خود به این استقلال صدمه بزند. چرا که این صندوق متعلق به کارگران و کارفرمایان است و هرگونه دخالت در آن، روند خدمت رسانی را با خلل مواجه می کند.

همچنین در ادامه برنامه، شریعتمداری، معاون امور فرهنگی سازمان تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه گر کشور است که ٤٢ میلیون نفر را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است.
شریعتمداری افزود: سه میلیون و ٧٠٠ هزار نفر هر ماه بیش از ٦٠ هزار میلیارد ریال مستمری از سازمان تامین اجتماعی دریافت می کنند.

وی اظهار داشت: ٣٠٠ واحد درمانی تامین اجتماعی در کشور خدمات هجده گانه را به مخاطبان و مراجعان ارایه می کنند.

معاون امور فرهنگی سازمان تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: کارگران سختکوش با وجود تحریم ها چراغ صنعت کشور را روشن نگه داشته اند که این مهم وظیفه تلاشگران خدماتی در تامین اجتماعی را دوچندان می کند.
شریعتمداری گفت: سازمان تامین اجتماعی تلاش می کند در حد توان و مقدورات بهترین خدمات را در حوزه درمان و بیمه به گروه های مخاطب ارایه کند.

وی اظهارداشت: معاونت فرهنگی در سازمان تامین اجتماعی با هدف برقراری ارتباط با تشکل های کارگری و کارفرمایی و آشنایی مخاطبان با قوانین ایجاد شده است.

سپس حاتم شاه کرمی، معاون تنظیم روابط کار وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام خبر راه اندازی سامانه جامع روابط کار با هدف ارایه خدمات غیرحضوری به کارگران و کارفرمایان گفت: ١٣ هزار تشکل کارگری و کارفرمایی برای تقویت فعالیت ها در کشور ایجاد شده و فعالیت ٢٥٤ تشکل در استان مرکزی به عنوان پایتخت صنایع کشور ناچیز است که باید در این خصوص اهتمام جدی صورت گیرد.

شاه کرمی افزود: شرایط اقتصادی سختی در کشور حاکم شده و نمی توان برای آن از قوانین و دستورالعمل ها در شرایط عادی استفاده کرد.

وی اظهار داشت: کارگروه رفع موانع تولید به طور جدی به دنبال رفع مشکلات فعالان حوزه تولید و صنعت در استان ها است زیرا حفظ تولید و اشتغال پایدار از اولویت این کارگروه است.

شاه کرمی اضافه کرد: اختیارات خاصی باید به این کارگروه داده شود تا نسبت به مسئولیتی که برعهده دارد قدرت اجرایی پیدا کند و برای افزایش توان اجرایی این کارگروه نیاز است مصوباتی به تصویب برسد.

اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این جشنواره با اشاره به لزوم خلاقیت در نزد کارآفرینان گفت: مشکلات زنجیروار به هم متصل هستند و رفع موانع در همه بخش ها به تعامل و همکاری مدیران شامل نمایندگان، مدیران اجرایی، کارگران و کارفرمایان نیاز دارد.

وی افزود: نسخه های قدیمی رفع مشکلات جوابگو بیماری های فعلی جامعه نیست بنابراین لازم است با انسجام و هم افزایی برای کاهش و رفع مشکلات اهتمام جدی داشت.

در بخش دیگری از این جشنواره، ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ واحدهای صنعتی و تولیدی در شرایط سخت اقتصادی از افتخارات کارفرمایان موفق است.

در پایان مراسم از کارگران، کارآفرینان و کافرمایان نمونه استان با اهدای تندیس و لوح، تجلیل شد.

 

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha