• ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٣ ذو القعده ١٤٣٩
  • Monday, July 16, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۹ تير ساعت 11:57 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۱۹ ساعت 11:56 | تعداد بازدید: 87 | کد مطلب: 61999

شماره ۳۸ ماهنامه قلمرو رفاه منتشر شد

ماهنامه قلمرو رفاه نشریه‌ای تحلیلی در حوزه سیاست‌گذاری اجتماعی است که از سوی موسسه فرهنگی، هنری آهنگ آتیه منتشر می‌شود.
شماره ۳۸ ماهنامه قلمرو رفاه منتشر شد

در این شماره، در بخش خبر- تحلیل به موضوع بند "ز" (در حال حاضر، بند "و") تبصره ۷ بودجه ۹۷ پرداخته شده است. این بند اینگونه معرفی شده است: جداسازی منابع درمان تامین اجتماعی و واریز آن به حساب خزانه‌داری کل نگرانی‌هایی را برای کارگران و تامین اجتماعی ایجاد کرده است. نویسندگان این بخش، نسرین هزاره مقدم و محمد مساعد هستند.

در پرونده اصلی این شماره، تحت عنوان ورای دستمزد، تلاش شده با عنایت به آمار و ارقام رسمی موجود، روندهای حاکم بر سیاست‌گذاری دستمزد نیروهای کار در سالیان اخیر مورد بررسی قرار گیرد. به علاوه، اقتصاد سیاسی حداقل دستمزد در ایران ارزیابی شده است. نویسندگان این بخش، فرشید یزدانی، نرگس اکبرپور روشن، حسام سلامت و اریک اولین رایت (ترجمه از بهنام ذوقی) نویسندگان پرونده اصلی این شماره هستند.

کار و اشتغال در پسابرجام، عنوان بخش اقتصاد این شماره است. محمدجواد صابری، زهرا ملاعلی و نرگس صابری به دستاوردهای برجام و تاثیرات لغو آن بر زندگی کارگران و فضای اشتغال کشور پرداخته‌اند.

در پرونده جهان این شماره با عنوان فرانسه قدیم، فرانسه جدید، به تاثیرات جنبش می ۱۳۶۸ بر تحولات شهری و نوع نگاه به شهر پرداخته شده است. هم‌چنین اصلاحات مکرون، رییس جمهور فرانسه و واکنش اعتراضی کارگران و دانشجویان نسبت به این اصلاحات مورد بررسی قرار گرفته است. عاطفه مرادی و محمدکریم آسایش، مولفان این بخش هستند.

آخرین بخش این شماره، طبق روال معمول، کتاب‌ها و فیلم‌های مرتبط با موضوعات اجتماعی و رفاهی را معرفی کرده است. فلسفه پول اثر گران‌سنگ گئورگ زیمل، جامعه‌شناس شهیر آلمانی و خشونت و نظام‌های اجتماعی نوشته داگلاس نورث اقتصاددان نهادگرای فقید و چند تن دیگر، از جمله کتاب‌هایی هستند که در این بخش معرفی شده‌اند. حسام‌الدین شاردی، آزاده شعبانی، بهنام ذوقی، علی محمدی، محمد صدرالغروی و کیوان مهتدی نویسندگان این بخش هستند.  

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۹ تير ساعت 11:57 | تعداد بازدید: 87 | کد مطلب: 61999
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانهفته تامین اجتماعی 19 الی 25 تیر ماه را به بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان محترم این سازمان تبریک عرض می نماییم.
Page Generated in 1/0798 sec