• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۱ مرداد
  • اِلأَربِعا ١۰ ذو الحجه ١٤٣٩
  • Wednesday, August 22, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۲ خرداد ساعت 09:46 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۳/۲۲ ساعت 09:46 | تعداد بازدید: 243 | کد مطلب: 60793
عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی:

رواج قراردادهای موقت کار امنیت شغلی کارگران را به خطر انداخته است

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در یکصد و هفتمین اجلاسیه سالانه کنفرانس سازمان بین المللی کار(ILO) در معیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشت و به ایراد سخنرانی پرداخت.
رواج قراردادهای موقت کار امنیت شغلی کارگران را به خطر انداخته است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، اولیا علی بیگی در این اجلاسیه که در ژنو برگزار شد، برگزاری چنین کنفرانسی را فرصت مغتنمی برای تشریک مساعی و بررسی و ارزیابی های دقیق کارشناسی آینده کارگران در مقابل امواج ویرانگر بحران های جهانی برشمرد و به موضوع زنان در محیط کار و اهمیت برابری جنسیتی در حوزه اشتغال نیر اشاره کرد و گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت هر کشوری نقش موثری در پویایی و پیشرفت جوامع خود دارند . اکنون در جهان شمار زیادی از زنان همگام با مردان در بخش ها و حوزه های مختلف مشغول به کار هستند .
وی تصریح کرد: دستاوردهای زنان در عرصه کار شایسته خصوصاً برای زنان به نسبت تلاش های صورت گرفته اندک است.
وی در ادامه سخنرانی، فراهم سازی بسترهای مناسب آموزشی زنان از سوی کشورمان را مطرح کرد و افزود: نیمی از دانشجویان فارع التحصیل در مراکز علمی جمهوری اسلامی ایران را زنان تشکیل می دهند که با مدارج عالی دانشگاهی آماده ورود به بازار کار هستند.
علی بیگی عدم امنیت شغلی کارگران در جهان را مهم ترین و اساسی ترین دغدغه آنها برشمرد و رواج قراردادهای موقت کار را موجب به خطر افتادن امنیت شغلی کارگران و سلب آرامش از آنها عنوان و بر اتخاذ سیاست حمایتی از سوی سازمان بین المللی کار در راستای ساماندهی قراردهای موقت کار از سوی دولت ها تاکید کرد.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۲ خرداد ساعت 09:46 | تعداد بازدید: 243 | کد مطلب: 60793
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1128 sec