• ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
  • اِلأِثنين ٤ شوال ١٤٣٩
  • Monday, June 18, 2018
بخشودگی جرائم بیمه ای منافع زیادی برای بنگاه های اقتصادی و تأمین اجتماعی دارد
دبیر کنفدراسیون صنعت ایران:
دبیر کنفدراسیون صنعت ایران با بیان اینکه قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب باید به دقت و با نظر مساعد از سوی مدیران و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی اجرا شود، گفت: اجرای این قانون منافع زیادی هم برای تأمین اجتماعی و هم بنگاه های اقتصادی دارد.
استاندارد سازی فضای فیزیکی، فرآیندهای اجرایی و نیروی انسانی در کارگزاری های سازمان تأمین اجتماعی
با ابلاغ بخشنامه ای به واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی سراسر کشور، استانداردهای فضای فیزیکی، فرآیندهای اجرایی و نیروی انسانی کارگزاریهای رسمی تأمین اجتماعی تعیین شد.
تأمین اجتماعی در دولت تدبیرو امید از حامیان اصلی تولیدو صنعت است
استاندار لرستان :
استاندار لرستان گفت: سازمان تأمین اجتماعی در دولت تدبیروامید با اتخاذ سیاستهای موثر وراهبردهای سازنده ازحامیان اصلی تولید و صنعت است.
ضرورت بازرسی از محل سکونت مقرری بگیران بیمه بیکاری کاهش می یابد
از طریق توسعه سیستم های مکانیزه و اتصال به پایگاه های اطلاعاتی؛
رئیس گروه بیمه بیکاری و تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی بازرسی از محل سکونت مقرری بگیران بیمه بیکاری را تنها یکی از راهکارهای بررسی وضعیت اشتغال عنوان کرد و افزود: سازمان تأمین اجتماعی در صدد است با توسعه سیستم های مکانیزه و اتصال به پایگاه های اطلاعاتی سایر مراجع قانونی، ضرورت بازرسی از محل سکونت افراد را کاهش دهد.
معافیت حق بیمه سهم کارفرمایی برای جذب نیروهای جدید فارغ التحصیل دانشگاهی / اختصاص بودجه 600 میلیارد تومانی تأمین اجتماعی برای حمایت از کالای ایرانی
دکترنوربخش در نشست خبری مشوق های اشتغال سازمان تأمین اجتماعی را تشریح کرد:
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از اجرای طرح مشوق های اشتغال توسط این سازمان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، بنگاههای تولیدی فعال می توانند به ازای هر دونفر نیرویی که به کار می گیرند حق بیمه یک نفر دارای شرایط زیر ۳۴ سال و مدرک کارشناسی از معافیت سهم کارفرما استفاده کنند.
مراسم تکریم و معارفه مدیر کل تامین اجتماعی لرستان برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه مدیر کل تامین اجتماعی لرستان با حضور معاون استاندار و معاونان سازمان تامین اجتماعی برگزار شد.
انتصاب مدیر کل تامین اجتماعی استان لرستان
طی حکمی از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، علی جهانی به سمت مدیر کل تامین اجتماعی لرستان منصوب شد.
رکوردشکنی ایرانول در تولید ، فروش و صادرات روغن موتور و تقسیم سود 2000 میلیارد ریالی
مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به سال 1396 شرکت نفت ایرانول (از شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) با حضور بیش از 98 درصد سهامداران در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.
شماره ۱۵۶ هفته نامه آتیه نو منتشر شد
شماره یکصد و پنجاه و شش هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، یکشنبه 27 خرداد ١٣٩٧توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای برای کارفرمایان راهگشاست
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب برای کارگاه‌هایی که از نظر مالی دچار مشکل هستند، بسیار راهگشاست و کارفرمایان مدیون را در پرداخت بدهی‌هایشان یاری می‌کند.
پیام تبریک مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مناسبت عیدسعیدفطر
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور پیامی، فرا رسیدن عید سعید فطر را به تمامی مسلمانان جهان بویژه کارکنان خدوم این سازمان، تبریک گفت.
امکان تقسیط بدهی بیمه ای کارفرمایان خوش حساب
قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب که در تمامی شعب سازمان تامین اجتماعی در حال اجرا است شامل کارفرمایان کارگاههای معدنی، تولیدی، خدماتی و صنعتی و اشخاص حقیقی و حقوقی است.
استخدام در سازمان تامین اجتماعی
مدیر کل امور اداری سازمان تامین اجتماعی از استخدام پیمانی نیروی انسانی موردنیاز در مدیریت های درمان استان های اصفهان، کردستان، سمنان، کرمانشاه و فارس به مناسبت هفته تامین اجتماعی در تیرماه سال جاری خبر داد.
ارائه خدمات غیرحضوری، رویکرد اصلی سازمان تامین اجتماعی
مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه رویکرد و راهبرد اصلی این سازمان، مبتنی بر ارائه خدمات الکترونیکی است، گفت: علاوه بر مکانیزه نمودن بالای 80 درصد این خدمات، اکنون در حال طراحی، پیاده‌سازی و عملیاتی نمودن سرویس‌های نوین به منظور افزایش رضایتمندی و کاهش حضور مخاطبین به مراکز ارائه خدمات، هستیم.
انتخاب بازنشسته، همسربازمانده و از کارافتاده کلی نمونه سازمان تامین اجتماعی در سال 97
سازمان تامین اجتماعی در نظر دارد به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان( 25 ذی الحجه) و ترویج فرهنگ تکریم و ارج گذاری به مقام ارزشمند بازنشستگان، همسران بازمانده و از کارافتادگان کلی نمونه به عنوان اسوه های صبر و استقامت و خردورزی در جمع خانواده و جامعه، نسبت به انتخاب و تجلیل از این عزیزان اقدام کند.
استقرار میز خدمت در واحدهای اجرایی تأمین اجتماعی سراسر کشور
از ابتدای تیرماه انجام می شود؛
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور بخشنامه ای به ادارات کل و مدیریت های درمان این سازمان در سراسر کشور نحوه استقرار و فعالیت میز خدمت در واحد های اجرایی را مشخص کرد.
بخشودگی جرائم بیمه ای فرصت خوبی برای بنگاه های اقتصادی فراهم کرده است
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران:
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب توسط سازمان تأمین اجتماعی اقدام خوبی است و فرصت خوبی برای بنگاه های اقتصادی فراهم کرده است.
اخذ گواهی عدم بدهی از سازمان تامین اجتماعی الزامی است
براساس قانون تأمین اجتماعی، هنگام نقل و انتقال عین یا منافع مؤسسات و کارگاه هاى مشمول این قانون اعم از اینکه انتقال به صورت قطعى، شرطى، رهنى، صلح حقوق یا اجاره باشد و اعم از اینکه انتقال به طور رسمى یا غیررسمى انجام بگیرد، انتقال گیرنده مکلف است گواهى سازمان تأمین اجتماعی را مبنى بر نداشتن بدهى معوق بابت حق بیمه و متفرعات آن از انتقال دهنده مطالبه کند.
رواج قراردادهای موقت کار امنیت شغلی کارگران را به خطر انداخته است
عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی:
عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در یکصد و هفتمین اجلاسیه سالانه کنفرانس سازمان بین المللی کار(ILO) در معیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشت و به ایراد سخنرانی پرداخت.
نمایش جراحی آنژیوپلاستی مغز در کنگره فرانسه/ هزاران پزشک دنیا نظاره گر جراحی متخصصان ایرانی
برای نخستین بار در بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر(عج) قائم شهر انجام شد؛
عمل آنژیو پلاستی مغز، امروز بیست و یکم خرداد ماه، در بیمارستان تامین اجتماعی ولی عصر(عج) قائم شهر مازندران انجام و بصورت زنده و ماهواره ای در کنگره جهانی مغز و اعصاب لینک فرانسه پخش شد.
جزئیات محاسبه اضافه کار بازنشستگان تامین اجتماعی
مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به صدور دستور اداری جزئیات محاسبه اضافه کار بازنشستگان تا سال 95 توسط این سازمان گفت: افرادی که در فاصله 88/1/1 تا 95/12/29 بازنشسته شده اند و در دستگاههای اجرایی مشمول خدمات مدیریت کشوری شاغل بودند، می توانند به منظور برخورداری از مفاد این دستور به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند.
بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان، باعث تداوم فعالیت آنان می‌شود
دبیرکل اتاق اصناف ایران:
دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان باعث دلگرمی شده و در تداوم فعالیت‌های آنان بسیار مؤثر است.
کاراته ایران با شایستگی قهرمان لیگ جهانی ترکیه شد
با ۳ طلا، ۲ نقره و ۷ برنز؛
کاراته کاهای ایران در مجموع مردان و زنان با کسب 3 طلا، 2 نقره و 7 برنز با شایستگی به عنوان قهرمانی پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در ترکیه دست یافت. سرمربی گری این تیم را سید شهرام هروی ، مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور ورزش را برعهده داشت و همچنین سعید حسنی پور ، همکار اداره کل تامین اجتماعی گیلان نیز مربی تیم کاراته کشورمان در این مسابقات بود.
بخشودگی جرائم تأمین اجتماعی قانون خوبی است و باید به درستی اجرا شود
بهروز فروتن، از مدیران و صاحبان بنام صنایع مواد غذایی کشور؛ اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از سوی سازمان تأمین اجتماعی را اقدامی مثبت دانست و گفت: بخشودگی جرائم بیمه ای قانون خوبی است و باید به درستی اجرا شود.
دانش آموزان تأمین اجتماعی را به خانه بردند
در اجرای طرح گردشگری دانش آموزی توسط اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، 32 هزار دانش آموز مقطع دبیرستان کشور در طی سال تحصیلی 97_96 از شعب تامین اجتماعی سراسر کشور بازدید کردند.
مرحوم فیضی همواره دغدغه بیمه شدگان را داشت
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم تشییع پیشکسوت جامعه کارگری:
مراسم تشییع ابوتراب فیضی پیشکسوت جامعه کارگری با حضور مدیرعامل، معاونان، مدیران و جمعی از کارکنان سازمان تامین اجتماعی در محل بیمارستان تامین اجتماعی فیاض بخش برگزار شد.
شماره ۱۵۵ هفته نامه آتیه نو منتشر شد
شماره یکصد و پنجاه و پنجم هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، یکشنبه 20 خرداد 1397 توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
پیام نایب رئیس هیأت مدیره سازمان تامین اجتماعی به مناسبت درگذشت مرحوم ابوتراب فیضی
دکتر علی حیدری، نایب رئیس هیأت مدیره سازمان تامین اجتماعی، در پیامی درگذشت مرحوم ابوتراب فیضی پیشکسوت جامعه کارگری را به تمامی بازماندگان و همچنین خانواده سازمان تأمین اجتماعی و شرکای اجتماعی این سازمان تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت درگذشت مرحوم ابوتراب فیضی
دکتر محمدرضا جعفریان، مشاور عالی اجرایی و دستیار مدیرعامل و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، در پیامی درگذشت مرحوم ابوتراب فیضی پیشکسوت جامعه کارگری را به تمامی بیمه شدگان، مستمری بگیران و عموم مردم تسلیت گفت.
پیام تسلیت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پی درگذشت همکار شعبه فردیس
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور پیام تسلیتی درگذشت اکبر رضایی، همکار شعبه فردیس استان البرز را به خانواده آن مرحوم و همکاران سازمان تأمین اجتماعی تسلیت گفت.
حامی سازمان تأمین اجتماعی و پیشکسوت جامعه کارگری به دیار باقی شتافت
پیام تسلیت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درپی درگذشت ابوتراب فیضی؛
به دنبال درگذشت مرحوم ابوتراب فیضی، پیشکسوت جامعه کارگری و کسی که عمر پربرکت خود را برای حمایت از سازمان تأمین اجتماعی صرف کرد، پیام تسلیتی از سوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی صادر شد.
بهره مندی از قانون بخشودگی جرائم بیمه ای را به روزهای آخر موکول نکنید
کارفرمایان محترم؛
کارفرمایان محترم برای بهره مندی از قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در اسرع وقت به شعب تامین اجتماعی این سازمان مراجعه تا از مزایای این قانون برخوردار شوند.
رشد 28 درصدی سود عملیاتی ایرانول در سال 96
صورت های مالی شرکت اصلی و تلفیقی حسابرسی شده شرکت نفت ایرانول (از شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) با اعلام سود سهام صورت سود و زیان منتشر شد.
بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان شرایط بحرانی تولیدکنندگان را به حداقل می رساند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از سوی سازمان تامین اجتماعی، موجب به حداقل رساندن شرایط بحرانی تولیدکنندگان و افزایش روند فعالیت آنها می شود.
لیگ جهانی ترکیه پلی برای موفقیت ما در قهرمانی آسیاست
هروی:
سرمربی تیم ملی کاراته گفت: مسابقات لیگ جهانی ترکیه کمک خواهد کرد تا تیم ملی کاراته در مسابقات قهرمانی آسیا در اردن به موفقیت دست پیدا کند.
تعیین سهم مستمری بازماندگان واجد شرایط در قانون تامین اجتماعی
در ماده 83 قانون تامین اجتماعی، سهم مستمری هر یک از بازماندگان بیمه شده متوفی تعیین شده است.
بهبود وضعیت آینده جهان کار نیازمند همکاری همه ما با یکدیگر و فراگیر کردن صلح ، عدالت اجتماعی و کار شایسته است
دکتر ربیعی در سخنرانی مجمع عمومی یکصد و هفتمین اجلاس کنفرانس بین المللی کار:
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : بهبود وضعیت آینده جهان کار نیازمند همکاری همه ما با یکدیگر به منظور فراگیر کردن صلح ، عدالت اجتماعی و کار شایسته است . ما اما متاسفانه در جهانی زندگی می کنیم که برخی کشورها به توافقنامه های بین المللی بی توجه هستند و اینها برای توسعه منافع اقتصادی و سیاسی خود ، بخشی از جهان را به خشونت می کشانند ، کودکان و زنان بی گناه را بمباران می کنند .متاسفانه در جهان امروز ، برخی قدرت ها بحران زایی و تولید خشونت می کنند که نتیجه ناخوشایند آن بیش از همه بر زنان و کودکان تاثیر دارد.
تعامل سازمان تامین اجتماعی با تولیدکنندگان و کارفرمایان ارزشمند است
عضو انجمن صنفی مدیران صنایع:
عضو انجمن صنفی مدیران صنایع با بیان اینکه تعامل سازمان تامین اجتماعی با تولیدکنندگان و کارفرمایان ارزشمند است، گفت: جامعه کارفرمایی یکی از شرکای مهم اجتماعی این سازمان هستند که حق بیمه کارگران را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کنند.
امکان تمدید و تعویض دفترچه‌های درمان سراسری شد
مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی:
درراستای تسهیل امور بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران، دفترچه‌های درمانی فارغ از شهر یا شعبه محل بیمه‌پردازی درتمامی واحد‌های بیمه‌ای،امکان تعویض و صدورخواهند داشت.
بیانیه سازمان تأمین اجتماعی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس
سازمان تأمین اجتماعی با صدور بیانیه‌ای، ضمن گرامیداشت روز قدس از همه مسلمانان و آزادگان جهان دعوت کرد که با شرکت در راهپیمایی روز قدس با آرمان بلند امام خمینی(ره) مبنی بر بازگرداندن فلسطین به پیکر جهان اسلام تجدید پیمان کنند.
تبادل اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی آغاز می شود
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همکاری و تبادل اطلاعات این سازمان با سازمان امور مالیاتی را اقدامی ارزشمند در راستای شفافیت بیشتر فضای کسب و کار و زمینه ساز تسهیل فعالیت ها و خدمت رسانی هر دو سازمان دانست.
رئیس مرکز ارتباطات مردمی تامین اجتماعی منصوب شد
طی حکمی از سوی دکتر محمدرضا جعفریان مشاور عالی اجرایی و دستیار مدیرعامل و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، ایمان بیوس به سمت رئیس مرکز ارتباطات مردمی تامین اجتماعی منصوب شد.
بیانیه سازمان تامین اجتماعی به مناسبت سالروز ارتحال بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران و قیام ١5خرداد
سازمان تامین اجتماعی با صدور بیانیه ای، ضمن تسلیت فرا رسیدن سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به ملت غیور و متعهد ایران اسلامی، یاد و خاطره شهدای قیام خونین ١٥خرداد را که نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی محسوب می شود، گرامی داشت.
شماره ۱۵۴ هفته نامه آتیه نو منتشر شد
شماره یکصد و پنجاه و چهارم هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، یکشنبه 13 خرداد 1397 توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
افزایش سالانه 10 درصدی مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی
کارگاه آموزشی پرونده الکترونیک ویژه شعب شهرستان های استان تهران و البرز با حضور مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی برگزار شد.
انسجام و همدلی همکاران بازنشسته، الگویی مطلوب برای تداوم فعالیتهای سازمانی است
معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی:
گردهمایی سالانه همکاران بازنشسته تأمین اجتماعی استان آذربایجانشرقی با حضور معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی و رئیس کانون همکاران بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی برگزار شد.
مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور ورزش سرمربی تیم ملی کاراته دانشجویان شد
سید شهرام هروی، مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور ورزش، سرمربی تیم ملی کاراته دانشجویان پسر شد.
نمایشگاه قرآن متعلق به عموم مردم است
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: نمایشگاه قرآن مختص خواص نیست بلکه متعلق به عموم مردم است و همه می توانند از آن بهره بگیرند.
مطالبات بیمارستان هایی که توسط تأمین اجتماعی به دانشگاه های علوم پزشکی واگذار شده در اولویت قرار می گیرد
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی:
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: 24 بیمارستان توسط سازمان تأمین اجتماعی احداث و در ادوار گذشته به دانشگاه های علوم پزشکی در استان های مختلف واگذار شده است. این بیمارستان ها به بیمه شدگان تأمین اجتماعی خدمات درمانی را به صورت رایگان ارائه می دهند و به همین دلیل پرداخت مطالبات این بیمارستان ها در اولویت قرار می گیرد.
دستورالعمل جدید سازمان تأمین اجتماعی برای اصلاح نظام اداری، سلامت‌اداری و صیانت از حقوق مردم صادر شد
با ابلاغ دستورالعملی از سوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، کمیته اصلاح نظام اداری، سلامت‌اداری و صیانت ازحقوق‌مردم در ادارات کل و مدیریت های درمان تأمین اجتماعی سراسر کشور تشکیل شده و با تمرکز بر پیشگیری از طریق شناسایی کانال‌هـای زمینـه‌سـاز فسـاد و رفع آنها اقدام می کند.

** قابل توجه کارفرمایان محترم** طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب تا دهم تیر ماه 1397 در کلیه شعب سازمان تأمین اجتماعی قابل اجرا می باشد.